Güvenli ortamlar

İstanbul’da korona vakaları artıyor. Toplu taşıma araçlarından altın günlerine kadar virüsün yayılmasına nelerin neden olabileceğiyle ilgili birçok şey konuşuluyor.

İstanbul’da korona vakaları artıyor. Toplu taşıma araçlarından altın günlerine kadar virüsün yayılmasına nelerin neden olabileceğiyle ilgili birçok şey konuşuluyor. Tabii yeme içme mekanları da aslında riskli yerler. Ancak şöyle bir detay var, onu gözden kaçırmamak lazım. Bu mekanlar kendilerine laf gelebileceğinin çok farkında oldukları için büyük önlemler alıyorlar. Öncelikle masaların arasındaki mesafe, kurallara uyacak kadar açık. Girişte yapılan ateş ölçümü ve düzenli personel sağlık kontrolleri güven veren önlemler.

Dahası müşteriler de artık temkinli. Eskidendi o masaların üzerine çıkmalar, omuz omuza dans etmeler. Bir restorana gittiğinizde tek yakınlaştığınız kişiler kendi masanızdakiler. Onlarla zaten evinizde de o kadar yakınsınız. Keşke otobüslerde, metroda, altın günlerinde de yeme içme mekanlarındaki kadar birbirinden uzak durabilse insanlar. İşte salgının önü o zaman alınabilir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Madonna'dan daha mı iyi biliyorsunuz? 27 Kasım 2021 | 41 Okunma Babasının oğlu 24 Kasım 2021 | 29 Okunma Sertab neden sinirlendi? 20 Kasım 2021 | 69 Okunma Tilkiler 17 Kasım 2021 | 47 Okunma Z kuşağı listelerde 13 Kasım 2021 | 42 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar