Futboldan anladığım

Futbolu çocukluğumdan beri sevmem. Çünkü tek kanallı günlerde pazar günleri televizyonu tamamen iptal eden, ödev yapmaktan başka seçenek bırakmayan bir zilletti. Geçen çarşamba Vodafone Park’ta oynanan...

Futbolu çocukluğumdan beri sevmem. Çünkü tek kanallı günlerde pazar günleri televizyonu tamamen iptal eden, ödev yapmaktan başka seçenek bırakmayan bir zilletti.

Geçen çarşamba Vodafone Park’ta oynanan, Pepsi Max ve Ruffles’ın sponsor olduğu Chelsea ve Liverpool arasındaki Super Cup maçına davet edildiğimde, maç öncesi ve devre arasında ikram edilecek yemekleri düşündüğüm için hemen kabul ettim.

Girdiğimiz Super Cup Club’da yemekler harikaydı. Maç ise ilginçti. Britanyalı misafirlerimize gözdağı vermek istercesine Kurtuluş Savaşı’nda İngilizleri denize döken Egeli efelerin sahaya çıkması çok manidardı.

Sonra o efelerin Bob Marley şarkısı eşliğinde el çırpmaları karizmaya biraz zarar verdi açıkçası. Karadeniz yöresi ekibinin danslarıyla iyice Anadolu Ateşi’ne bağlayarak İngilizleri şaşırtmayı başardık.

Bir dolu kızıl saçlı hatun ve sarışın erkeğin arasında izlediğimiz karşılaşmanın 90 dakikası berabere bitince “Ne güzel, dostluk kazandı” deyip çıktım. Çocuklar yazık bir saat daha kalıp penaltı falan atmışlar. Sonunda Liverpool kazanmış.

RAFET ŞEF’İN RENKLİ MENÜSÜ

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kelebek'in kazananı 08 Aralık 2021 | 35 Okunma Doğayı sevdi kârlı çıktı 04 Aralık 2021 | 51 Okunma Tip değil yetenek 01 Aralık 2021 | 83 Okunma Madonna'dan daha mı iyi biliyorsunuz? 27 Kasım 2021 | 41 Okunma Babasının oğlu 24 Kasım 2021 | 29 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar