Davet fareleri

Son katıldığım partide organizasyonun davetli listesini düzenleyen bir ajans çalışanı ‘davetsiz misafir’ peşinden koşuyordu. Yıllarca sağdan soldan duyduğu davetlere şıkır şıkır...

Son katıldığım partide organizasyonun davetli listesini düzenleyen bir ajans çalışanı ‘davetsiz misafir’ peşinden koşuyordu. Yıllarca sağdan soldan duyduğu davetlere şıkır şıkır giyinip gelen bazı tipler vardı. Bunlar bir güzel karınlarını doyurur, eğlenir giderdi.

Adına ‘davet fareleri’ denen bu kişilerin meğerse basın ayağı da varmış. İstanbul’da örgütlenmiş 7-8 kişi bültenleri falan takip edip nerde davet varsa damlıyormuş.

Bazıları olmayan yayınları, internet siteleri ve hatta ajansları için kartvizit bile bastırmış. İşte iletişim ajanslarında çalışanlar yaptıkları organizasyonlarda bunları yakalamaya çalışıyor! Bu işin bir de internet fenomeni tarafı var. Sürekli markalardan ürün isteyen, “Vermezseniz sizi takipçilerime kötülerim” diye tehdit eden; etkinliklere davet edilmeyince küplere binen ve aslında takipçileri satın alınmış Instagramcılardan bıkmış herkes.

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Nil'e saygı 16 Şubat 2019 | 81 Okunma Retro gece 13 Şubat 2019 | 27 Okunma PSM'de dev prodüksiyon 09 Şubat 2019 | 19 Okunma PSM'de dev prodüksiyon 09 Şubat 2019 | 0 Okunma Tanınmış kişileri sevmiyorum* 06 Şubat 2019 | 17 Okunma
TÜM YAZILARI