Babasının oğlu

Evrencan Gündüz 3 yıl önce Ayşe Arman’a verdiği röportajda babası Asım Can Gündüz ilgili açıklamalarının çarpıtıldığını söylemişti. Belki de o günlerle biraz da...

Evrencan Gündüz 3 yıl önce Ayşe Arman’a verdiği röportajda babası Asım Can Gündüz ilgili açıklamalarının çarpıtıldığını söylemişti. Belki de o günlerle biraz da hesaplaşma niyetiyle, babasını ve hatta dedesini anlattığı bir şarkı yapmış Evrencan Gündüz. Evrencan’ın ‘Bir Öyle Bir Böyle (Jimi Hendrix)’ şarkısında anlattığına göre Adanalı Rıza’nın oğlu olan Asım Can Gündüz ailenin en çılgın çocuğuymuş.

Jimi Hendrix hayranıymış. Biliyorsunuz Jimi Hendrix için rock müziğin babası derler. Farklı biriymiş yani Asım Can Gündüz. Sözler de şöyle: “Adanalı Rıza’nın bir oğlu var/Oğlu işten güçten yoksun ne anlar/Onun gözü başka yerde/Aklı fikri Jimi Hendrix’te” Tabii çok sembolik bir durum ama Evrencan klipte de babasını oynuyor.

Onun gibi gitar çalıp çılgın sololar atıyor. Evrencan’ın babasının mirasını sahiplendiği çok açık. Şarkı, bu ailevi durum dışında son derece keyifli. Anadolu rock, biraz da funk havasıyla dinleyiciyi sarıyor. Köyde geçen klibi de rengarenk.

KIŞ ŞARKISI

Müzikten başladık madem o şekilde devam edelim. Kişisel favorilerimden Kadebostany yeni şarkısını çıkardı. Türk müzisyenlerle de sık sık işbirliği yapan İsviçreli Guillaume de Kadebostany, şarkıcı Valeria Stoica ile bir kez daha güçlerini birleştirmiş. Şarkının adı ‘Wild in Secret’. Hareketli sözleri, elektrik vuruşları, folk ezgileri ve vokaliyle tam bir kış şarkısı olan ‘Wild in Secret’ ilk dinleyişte sizi etkileyecek.

KRAL ÇIPLAK

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Metiner dönüyor 12 Ocak 2022 | 181 Okunma Bu yıl neler dinleyeceğiz? 08 Ocak 2022 | 20 Okunma Virüslü setler 05 Ocak 2022 | 58 Okunma 2021 magazini 01 Ocak 2022 | 20 Okunma Sıla'nın şarkıları 29 Aralık 2021 | 55 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar