5masa deneyimi

Çarşamba akşamı, Kalamış’ta 70 kişilik, normalde sadece cuma cumartesileri açılan 5masa adlı meyhanedeydim. Selen Servi’nin çıktığı özel bir gece vardı. Öncelikle 5masa, özel bir...

Çarşamba akşamı, Kalamış’ta 70 kişilik, normalde sadece cuma cumartesileri açılan 5masa adlı meyhanedeydim. Selen Servi’nin çıktığı özel bir gece vardı. Öncelikle 5masa, özel bir kulüp gibi. Herkesi kabul etmiyorlar. Referans sistemi söz konusu. Yani ya sizi tanımaları ya da zaten müdavim olan birinin aracılığıyla rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Bir de misafirliğiniz sırasında bir taşkınlık falan yaparsanız kara listeye giriyorsunuz. Ha, bu arada mekan kasım sonuna kadar dolu!

★ ★ ★

Mekanın sahibi de mutfak çalışanları da garsonları da müzisyenlerden oluşuyor. Buraya özel bir repertuvar hazırlayan Selen Servi her zamanki zarafeti ve ustalığıyla sahneyi ele geçirmişken, ortaklardan Ali Bey elinde gitarıyla orkestraya katılmaya başladı.

Mutfaktan koşup gelen şef Pavarotti’ye taş çıkartırcasına Davudi sesiyle şahane şarkılar söyledi. Arada işin içine garsonlar karıştı derken benzerini anca yurt dışında görebileceğiniz güzellikte bir gece yaşadık. Üstelik seçilmiş konuklar da adeta şarkılara evde çalışıp gelmişlerdi. Neredeyse tüm parçaları hep bir ağızda söyledik.

★ ★ ★

Ha burada bir de zil olayı var. Zaten akustik olarak gerçekleşen gecede, solistimiz sık sık mikrofonu bırakıp çıplak sesiyle şarkı söylediği için sessizlik gerekiyordu. E tabii sohbetin ses seviyesini kaçıranlar oluyordu ve o zille uyarı alıyorlardı! Kısacası uzun süredir hiçbir yerde görmediğim samimiyette bir eğlence yaşadım. Sağa sola sorun bir bakalım, 5masa’cıları tanıyan, mekana giden kimse var mı. Belki size referans olur!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şehre dönüş 19 Eylül 2020 | 29 Okunma Hazal'ı bekleyen film 16 Eylül 2020 | 45 Okunma Efsane kavgalar 12 Eylül 2020 | 21 Okunma Sibel Can etkisi 05 Eylül 2020 | 59 Okunma İyi müziğin starı 02 Eylül 2020 | 36 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar