ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Davet fareleri

Son katıldığım partide organizasyonun davetli listesini düzenleyen bir ajans çalışanı ‘davetsiz misafir’ peşinden koşuyordu .

Uğur Alkapar
Uğur Alkapar Posta Gazetesi
17 Kasım 2018 | 2.2 K

Son katıldığım partide organizasyonun davetli listesini düzenleyen bir ajans çalışanı ‘davetsiz misafir’ peşinden koşuyordu. Yıllarca sağdan soldan duyduğu davetlere şıkır şıkır giyinip gelen bazı tipler vardı. Bunlar bir güzel karınlarını doyurur, eğlenir giderdi.

Adına ‘davet fareleri’ denen bu kişilerin meğerse basın ayağı da varmış. İstanbul’da örgütlenmiş 7-8 kişi bültenleri falan takip edip nerde davet varsa damlıyormuş.

Bazıları olmayan yayınları, internet siteleri ve hatta ajansları için kartvizit bile bastırmış. İşte iletişim ajanslarında çalışanlar yaptıkları organizasyonlarda bunları yakalamaya çalışıyor! Bu işin bir de internet fenomeni tarafı var. Sürekli markalardan ürün isteyen, “Vermezseniz sizi takipçilerime kötülerim” diye tehdit eden; etkinliklere davet edilmeyince küplere binen ve aslında takipçileri satın alınmış Instagramcılardan bıkmış herkes.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER