10 No'lu mezeci

10 Karaköy Otel’in teras katı bugüne dek farklı konseptlerle İstanbul’u eğlendirdi. Bu sezon karşımıza Bahane ON10 adıyla çıkıyor. ‘Meze restoranı’ olarak kendini tanımlayan Bahane ON10 sıcak...

10 Karaköy Otel’in teras katı bugüne dek farklı konseptlerle İstanbul’u eğlendirdi. Bu sezon karşımıza Bahane ON10 adıyla çıkıyor. ‘Meze restoranı’ olarak kendini tanımlayan Bahane ON10 sıcak buluşmalar, uzun sohbetler için çok uygun.

Rahatsız etmeyecek hafiflikte ve yükseklikteki müzikler gecenin ilerleyen saatlerinde biraz daha hareketleniyor; olur da keyfiniz yerine gelir, kıpırdanmak istersiniz diye. Yemekler ise iyi malzeme kullanılmış, taze mezelerle başlıyor. Sonra şefin küçük dokunuşlarla renklendirdiği hellim saganaki, karides mantı, mücver ve karidesli beğendi ile sofra güzelleşiyor. Bahane ON10 Karaköy’de güzel bir alternatif.

TAZE TATLAR

Küçük kafeleri seviyorsanız ve Nişantaşı’na yolunuz çok düşüyorsa Valikonağı ile Prof. Dr. Orhan Ersek sokağın buluştuğu noktadaki Habitude’ü tavsiye ediyorum. Minik birkaç masası olan kafede günlük çıkan taze sandviçler, kekler, tatlılar var. Kişler ve cheesecake’leri çok lezzetli. “Enerjisi çok huzur verici” denen yerlerden. Bir kahveye uğrayın derim.

SALATA KIŞI

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Diva Mücver'de 12 Ağustos 2020 | 60 Okunma Oyuncu alfa kuşağı 08 Ağustos 2020 | 65 Okunma Plaj önlemleri 05 Ağustos 2020 | 76 Okunma Ne kadar ekmek 01 Ağustos 2020 | 67 Okunma Burnunuzu sokmayın 29 Temmuz 2020 | 39 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar