Küresel girişimler ihracatı büyütüyor

Küresel iş yapma yeteneğine sahip girişimler sadece Türkiye'yi değil, tüm dünyayı kendisine pazar olarak seçiyor. Sahip oldukları yerli mühendislik yeteneklerini ise küresel arenaya taşırken kullanıyor.

Son dönemde oyun, eğitim, siber güvenlik, sağlık ve eğlence alanındaki birçok girişim küresel sahneye çıkmaya başladı.
Foriba, Picus Security, Armut. com, 11 Sight, Appsilon Diamond Works, Faladdin gibi küresel arenada iş yapmaya başlayan girişim, Yeni Nesil Girişimcilik Zirvesi'nde hikâyelerini katılımcılarla paylaştı. Yapılan sunumlar Türkiye'nin ihracatının ve nitelikli mühendis istihdamının artırılmasına katkı sağlayan girişimlerin artması için daha çok yatırıma ihtiyaç olduğunu gösterdi. Yatırımcı, girişimci ve kurumları bir araya getiren zirvede, girişimcilik kültürüne daha çok yatırım yapılması gerektiği bir kez daha vurgulandı.


YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
KOBİ’nin nakit akışına finans desteği geliyor 25 Eylül 2020 | 8 Okunma Şehir merkezleri elektrikli paylaşımlı araçların olacak 20 Eylül 2020 | 35 Okunma Yeni iPhone’dan haber alınamıyor 20 Eylül 2020 | 51 Okunma İş kazalarına karşı akıllı gözler devrede 18 Eylül 2020 | 25 Okunma Pandeminin kazananı akıllı bileklikler 13 Eylül 2020 | 44 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar