Küresel girişimler ihracatı büyütüyor

Küresel iş yapma yeteneğine sahip girişimler sadece Türkiye'yi değil, tüm dünyayı kendisine pazar olarak seçiyor. Sahip oldukları yerli mühendislik yeteneklerini ise küresel arenaya taşırken kullanıyor.

Son dönemde oyun, eğitim, siber güvenlik, sağlık ve eğlence alanındaki birçok girişim küresel sahneye çıkmaya başladı.
Foriba, Picus Security, Armut. com, 11 Sight, Appsilon Diamond Works, Faladdin gibi küresel arenada iş yapmaya başlayan girişim, Yeni Nesil Girişimcilik Zirvesi'nde hikâyelerini katılımcılarla paylaştı. Yapılan sunumlar Türkiye'nin ihracatının ve nitelikli mühendis istihdamının artırılmasına katkı sağlayan girişimlerin artması için daha çok yatırıma ihtiyaç olduğunu gösterdi. Yatırımcı, girişimci ve kurumları bir araya getiren zirvede, girişimcilik kültürüne daha çok yatırım yapılması gerektiği bir kez daha vurgulandı.


YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Spor teknolojisi girişimlerine 450 bin TL’lik yeni kaynak 27 Ocak 2023 | 44 Okunma Dijital dönüşüme güçlü uyum sağladık 17 Ocak 2023 | 19 Okunma Otomobil ve mobilite şirketleri ekran rekabetine hazırlanıyor 10 Ocak 2023 | 24 Okunma Akıllı cihazlar beynimizi pasifleştirdi 08 Ocak 2023 | 70 Okunma Togg ve teknoloji girişimleri sahnesine çıktı 06 Ocak 2023 | 84 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar