Küresel girişimler ihracatı büyütüyor

Küresel iş yapma yeteneğine sahip girişimler sadece Türkiye'yi değil, tüm dünyayı kendisine pazar olarak seçiyor. Sahip oldukları yerli mühendislik yeteneklerini ise küresel arenaya taşırken kullanıyor.

Son dönemde oyun, eğitim, siber güvenlik, sağlık ve eğlence alanındaki birçok girişim küresel sahneye çıkmaya başladı.
Foriba, Picus Security, Armut. com, 11 Sight, Appsilon Diamond Works, Faladdin gibi küresel arenada iş yapmaya başlayan girişim, Yeni Nesil Girişimcilik Zirvesi'nde hikâyelerini katılımcılarla paylaştı. Yapılan sunumlar Türkiye'nin ihracatının ve nitelikli mühendis istihdamının artırılmasına katkı sağlayan girişimlerin artması için daha çok yatırıma ihtiyaç olduğunu gösterdi. Yatırımcı, girişimci ve kurumları bir araya getiren zirvede, girişimcilik kültürüne daha çok yatırım yapılması gerektiği bir kez daha vurgulandı.


YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yapay zeka Grammy’e talip 08 Aralık 2019 | 61 Okunma 65 bin kişi dijital dönüşüm için buluştu 06 Aralık 2019 | 19 Okunma Takımyıldızları artık çok yakınınızda 01 Aralık 2019 | 19 Okunma Küresel girişimler ihracatı büyütüyor 29 Kasım 2019 | 20 Okunma Yabancı fonlar oyun için Türkiye'ye geldi 24 Kasım 2019 | 45 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar