Can Atalay’ın vekilliği düşecek…

Anayasa Mahkemesi ile Yargıtay arasında başlayan yetki tartışmasına Cumhurbaşkanımız Erdoğan son noktayı koydu. Bugünlerde iki mahkeme arasındaki yetki krizini tartışıyoruz. Tabii konu teknik ve hukuki bir konu...

Anayasa Mahkemesi ile Yargıtay arasında başlayan yetki tartışmasına Cumhurbaşkanımız Erdoğan son noktayı koydu. Bugünlerde iki mahkeme arasındaki yetki krizini tartışıyoruz. 

Tabii konu teknik ve hukuki bir konu olsa da siyaseti de yakından ilgilendiriyor. Biz sadece sonuçlar üzerinden bir okuma yapıyoruz. 

Geçmişte Sayın Cumhurbaşkanımız Anayasa Mahkemesi kararlarını sıklıkla eleştirdi. MHP Genel Başkanı Sn. Devlet Bahçeli de Anayasa Mahkemesi kararlarını eleştirerek bu mahkemenin kapatılması ya da yeniden revize edilmesini istedi. 

Geçmişte bazı kararlarda Anayasa Mahkemesi’nin vesayet kurumu gibi çalıştığını biliyoruz. 

Refah Partisini kapatan, AK Parti’ye açılan kapatma davasında para cezası veren bir kurum olmuştu. 

Yine başörtüsü konusunda verdiği kararlar kamu vicdanını rahatsız etmişti. Mesela HDP’nin kapatma davasında kapatmama kararı vererek şimşekleri üzerine çekti. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İYİ Parti Ankara ve İstanbul’da ittifak yapacak... 03 Aralık 2023 | 526 Okunma Asgari ücrete zam yapılmasın… 30 Kasım 2023 | 318 Okunma Yılmaz: Ekonomide güzel günler geliyor 28 Kasım 2023 | 555 Okunma İYİ Parti kapanır mı?  23 Kasım 2023 | 1.043 Okunma Özgür Özel’e el öptürdüler… 21 Kasım 2023 | 596 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar