Kürtçe tabelaya vergi indirimi yapacaklarmış...

Diyarbakır Belediye Meclis Salonundan Türk Bayrağı kaldırılmış. Şaşırdık mı? Elbette hayır DEM Parti ya da HDP gibi partiler bu bayrağın kendilerine ait olmadığını...

Diyarbakır Belediye Meclis Salonundan Türk Bayrağı kaldırılmış. Şaşırdık mı? 

Elbette hayır DEM Parti ya da HDP gibi partiler bu bayrağın kendilerine ait olmadığını düşünüyorlar. Yaklaşık 50 yıldır terörle mücadele ediyoruz.40 bin şehit verdik. 3 trilyon dolar paramız gitti. 

Neden oldu tüm bunlar? Nedeni gayet basit. PKK ülkeyi bölmeye çalışıyor. Kürt halkının hakları gerekçe gösteriliyor.

PKK yandaşlarına göre  sözde Kürt sorunu var. Elbette bir dönem Kürt Halkının kültürel kimlikleri yok sayıldı. Devletimizin bazı unsurları bir dönem en temel insan haklarını ihlal ettiler. Kabul etmek gerekir ki devletimiz aynı devlet değil. İnsan haklarına saygılı bir devletimiz var.

Bugün ülkemizde Kürtçe yayın yapan devlet televizyonu ve radyosu var. Nereden nereye geldik. Ancak DEM Parti ve PKK bu hakları yeterli bulmuyor. Önce özerklik sonra ayrı bir devlet istiyor. ABD ve İsrail Devletleri ise kendi çıkarları için bu terör örgütlerini kullanıyor.

Onlara sözde Kürdistan vaadi...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Baldız, bacanak belediyeciliği! 09 Mayıs 2024 | 476 Okunma İsrail çekiliyor… 07 Mayıs 2024 | 584 Okunma Ekrem Bey CHP’de Kongre ister mi? 05 Mayıs 2024 | 340 Okunma Urfalı Hasan ve ABD’li akademisyenler… 02 Mayıs 2024 | 518 Okunma Milli Eğitim şimdi milli oldu... 30 Nisan 2024 | 601 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar