Başak Demirtaş'ın mesajı kime?

Başak Demirtaş’ın İstanbul adaylığı çıkışı partisi DEM’i karıştırdı. Peki CHP bu çıkışı nasıl okudu acaba? Demirtaş kime ne mesaj vermek istedi?31 Mart yerel...

Başak Demirtaş’ın İstanbul adaylığı çıkışı partisi DEM’i karıştırdı. Peki CHP bu çıkışı nasıl okudu acaba? Demirtaş kime ne mesaj vermek istedi?

31 Mart yerel seçimleri yaklaşırken ittifaklar ise hala belirsizliğini koruyor. Cumhur İttifakı’nın adayı Murat Kurum çalışmalarına hızlı başladı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu sahada. İstanbul’u kazanmak her iki aday için olmazsa olmaz.

Siyaseti heyecanlandıran ve düşündüren çıkış cezaevindeki Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’tan geldi. Demirtaş’ın “Partim uygun görürse İstanbul adayı olabilirim” açıklaması hem DEM Partisi hem de CHP’de büyük yankı buldu.

EŞİNDEN HABERSİZ YAPABİLİR Mİ?

Peki Demirtaş bu açıklamayı eşi Selahattin Demirtaş’tan habersiz yapabilir miydi? Bence kesinlikle mümkün değil. Peki partisiyle istişare etmeden neden böyle bir çıkış yaptı. Senaryolar havada uçuşuyor böyle olunca.

Birinci senaryo eşinin serbest bırakılması karşılığında CHP oylarını bölmek için “aday olurum” çıkışı yaptı. Kendince bir pazarlık içine mi girdi?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
2 ve 10'uncu sıralar DEM'in 23 Şubat 2024 | 352 Okunma MOSSAD nasıl ajan devşiriyor? 16 Şubat 2024 | 716 Okunma DEM CHP'ye ne protokolü önerdi? 09 Şubat 2024 | 750 Okunma Başak Demirtaş'ın mesajı kime? 26 Ocak 2024 | 291 Okunma Seçil Erzan mahkemede ne mesaj vermek istedi? 19 Ocak 2024 | 362 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar