BAKALIM AVRUPA PKK SINAVINI NASIL VERECEK?

BAKALIM AVRUPA PKK SINAVINI NASIL VERECEK?Avrupa’da ardı ardına başlayan PKK eylemlerini Türkiye dikkatle izliyor. Yıllarca “bu ateş bir gün sizi de yakacak” diye uyarılan Avrupa, şimdi asıl belayı başına...

BAKALIM AVRUPA PKK SINAVINI NASIL VERECEK?


Avrupa’da ardı ardına başlayan PKK eylemlerini Türkiye dikkatle izliyor. Yıllarca “bu ateş bir gün sizi de yakacak” diye uyarılan Avrupa, şimdi asıl belayı başına aldı.
Belçika ve Fransa’da başlayan PKK/KCK eylemleri tüm Avrupa’yı sarmak üzere. Sarması hiç umurumuzda olmaz ama dikkatle takip etmekte fayda var. Yıllarca masum insanlarımızı katleden terör örgütüne ev sahipliği yapan Belçika ve Fransa, ufacık zarar görünce nasıl da ayağa kalkıyor.


İki ülke, umarım PKK’lılara bakışlarını değiştirecektir. Geçtiğimiz günlerde yaptıkları operasyonlarda 8 PKK/KCK’lı gözaltına alındı. Bu 8 kişiye yöneltilen suçlar, ‘terör eylemleri hazırlamak ya da finanse etmek, bir terör örgütünü finanse etmek için para sızdırmak veya sızdırmaya teşebbüs etmek için komplo kurmak’ olarak açıklandı.
Belçika Polisi’nin, PKK/KCK’nın Belçika merkezli Sterk TV ve Medya Haber TV kanallarının stüdyolarına düzenlediği operasyon ile doküman ve teknik malzemelere el kondu.


Eş zamanlı olarak Fransa’da da PKK/KCK’ya müzahir Drancy Demokratik Kürt Toplum Merkezi’ne ve üyelerin evlerine operasyon düzenlendi.


PKK’YA DUR DEDİLER Mİ?


Söz konusu operasyon, örgüte karşı Avrupa ülkelerinin attığı adımların somutlaşması açısından önemliydi. Ancak, bu operasyonla Avrupa, PKK/KCK’ya “dur” demiş mi oldu? Tabi ki ne kadar samimi olduklarını atacakları yeni adımlarla göreceğiz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
BAKALIM AVRUPA PKK SINAVINI NASIL VERECEK? 03 Mayıs 2024 | 129 Okunma FATURAYI NEDEN FUTBOLSEVERLER ÖDEDİ? 19 Nisan 2024 | 90 Okunma ARTIK HAYALLERİMİZİ KONUŞMA ZAMANIDIR 05 Nisan 2024 | 89 Okunma FENERBAHÇE’Lİ TARAFTARLARIN HAKİMLE BAŞI DERTTE! 29 Mart 2024 | 365 Okunma BU KRİZ ARTIK MİLLİ GÜVENLİK MESELESİDİR 22 Mart 2024 | 343 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar