Erdoğan’ın stratejisi... Muhalefetin çizgisi...

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, dünkü Kahramanmaraş programının farklı etaplarında verdiği mesajlar, 2023 seçimlerine giden yolda dikkat çekici başlıklardan oluşuyordu.Bu çerçevedeki madalyonun...

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, dünkü Kahramanmaraş programının farklı etaplarında verdiği mesajlar, 2023 seçimlerine giden yolda dikkat çekici başlıklardan oluşuyordu.Bu çerçevedeki madalyonun hem Cumhurbaşkanı'na hem de siyasi rakiplerine dönük yönleri söz konusu.
Ne demek istiyorum?
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın siyasi çizgisi, ekibi ve yöntemine dair son günlerde çok şey söyleniyor. Yani... "Şöyle veya böyle davranması", "Şu ya da bu kararları alması gerektiğine" dair sayısız değerlendirme yapılıyor.
Oysa Cumhurbaşkanı'nın yaklaşımı bence çok net...
Yılların tecrübesi ile meselelere soğukkanlıkla bakıyor. Anlık durum ve olayların içinde boğulmuyor, genel eğilime odaklanıyor. Sıkıntılı alanların fotoğrafını çekiyor. Toplumun nabzını tutuyor. Netice veren reçeteler hazırlıyor. Seçmenle kurduğu gönül bağını çok önemsiyor.
Madde madde ilerleyecek olursak...
1- Her hal ve şartta Erdoğan sevgisi ve Erdoğan'ın hatırı ağır basıyor.
2- Halkın derdi ile dertlenme, derdine derman olma söylemi canlılığını...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan’ın stratejisi... Muhalefetin çizgisi... 11 Eylül 2021 | 101 Okunma Uçakları değil paraları uçurmuşlar 10 Eylül 2021 | 220 Okunma Diyaneti tartışmak ama neden? 09 Eylül 2021 | 96 Okunma Tencereyi kaynatanlar ile toplumu kaynatanların farkı! 07 Eylül 2021 | 111 Okunma Millet İttifakı’nın gri tonları! 04 Eylül 2021 | 134 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar