Anlamak çok zor

Beşiktaş'ın daha fazla pozisyona girmesine ve rakibinin de son bölümde 10 kişi kalmasına rağmen devreye 2-1'lik geride girmesini nasıl değerlendiriyorsunuz? İlk yarı Beşiktaş'ın daha fazla pozisyona girdiğini tabii...

Beşiktaş'ın daha fazla pozisyona girmesine ve rakibinin de son bölümde 10 kişi kalmasına rağmen devreye 2-1'lik geride girmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?
İlk yarı Beşiktaş'ın daha fazla pozisyona girdiğini tabii ki söyleyebiliriz. Ama ister istemez 4 gün önceki lig maçını akıllara getiriyorsunuz. Fenerbahçe'nin olumlu yönde daha farklı oynadığını söyleyebiliriz.
Ve bunu da 10 kişi kalmasına rağmen önde kapattığı bir ilk yarıyla gördük. Evet doğru Beşiktaş'ın daha fazla net pozisyona girdiğini gördük ama sonuç Fenerbahçe lehine oldu. 4 gün önceden farklı olarak iki takım dün daha başka 11'lerle sahadaydı. Kadro farkı tabii ki etkilemiştir ama bu fark ilk yarıda Fenerbahçe lehine oldu.

Pazar günkü derbinin tersine Beşiktaş ikinci yarıda Volkan'ın kırmızısına kadar pozisyona girmekte zorlandı. Yanlış olan neydi?
İkinci yarıya oynanan futboldan ziyade yaşanan anlamsız gerginlik damgasını vurdu.
Beşiktaş'ın skor olarak geride olmasına rağmen ikinci yarı çok farklı olacağını düşündü herkes.
Ama gelgelelim 4 gün önce derbide harika oynayan, iki golle yıldızlaşan Quaresma'nın anlamsız, gereksiz öfke kontrolünü yapamayan acemi bir futbolcu gibi kırmızı kart görmesi ikinci yarının kaderini belirledi. Bir kişi fazla oynamak çok büyük avantaj olacaktı ama Beşiktaş bunu Quaresma yüzünden kullanamadı.
Talisca ikinci yarıda golün dışında sahne alamayınca Beşiktaş pozisyon üretemedi.
Volkan'ın 76'da anlaşılamayacak şekilde atılmasına acemilik mi dersiniz ne derseniz deyin inanamıyorum. Bir futbolcunun bu şekilde kart görmesinin karşılığı yok. İnanılır gibi değil. Volkan'ın kırmızı kartından sonra Beşiktaş uzatmayla birlikte 25 dakika yüklendi ve bir gol buldu. 2-2 ile Fenerbahçe rövanş için avantajlı sayılabilecek bir skor elde etti.
Bu arada maçta neden...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Oğuzhan’dan çok şey bekliyorlar 30 Ekim 2018 | 2.748 Okunma Alternatif bir oyun şart 22 Ekim 2018 | 2.164 Okunma Mircea Lucescu danışman olsun! 17 Ekim 2018 | 2.296 Okunma Lucescu tartışılır 15 Ekim 2018 | 3.497 Okunma Geriye yaslanmak niye? 08 Ekim 2018 | 3.438 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar