Metin Tekin
Metin Tekin Sabah

Kaybedilen değil kazanılan 1 puan!

20 Mart 2017 | 60

Antalya karşısında Beşiktaş'ın ortaya koyduğu futbolu nasıl değerlendirirsiniz? Başakşehir'in puan kaybının verdiği bir rehavet mi vardı, yoksa Avrupa Ligi yorgunluğu mu?
Başakşehir'in puan kaybı olarak yorumlamamak gerek ama Avrupa yorgunluğunun payı olabilir. Beşiktaş, rakibinin gerisinde kaldığı, yetersiz bir oyun sergiledi Antalya'da. Hem bireysel anlamda hem de takım olarak yetersizlerdi. Her iki kulvarda finale doğru giderken, bu maçları oynamak zorundasınız. İkisinden birini seçmek değil, iki kulvarı da almak önemli. Maçın hikayesine bakıldığı zaman, Beşiktaş'ın 10 kişi kalmasını da göz önüne alırsak, beraberlikle Başakşehir'le aradaki puan farkı korunmuş oldu. O nedenle kaybedilen 2 puan olarak değil, kazanılmış bir puan olarak maça bakmamız doğru olur.

Olympiakos maçında kırmızı kart gördüğü için "Güneş oynatmaz" denilen Aboubakar, 11'de sahadaydı, yine kırmızıyı gördü. Bu kararı nasıl buldunuz?
Şenol Güneş'in, Aboubakar'ı 11'de sahaya sürmesinde en büyük etken, Avrupa'da olmayacağı için ligde oynamasıydı. Ama Aboubakar gibi Beşiktaş için kritik galibiyetler alan bir oyuncuya, iki maçta da gördüğü kırmızı kartlar yakışmadı. Son derece acemice kartlardı. Antalyaspor karşısında gördüğü sarı kart tartışılabilir ama böyle bir maçta yapmayacaksın. Artık ligde de Aboubakar'dan faydalanamayacak Şenol Hoca... Önemli bir eksik. Hem Avrupa hem de ligde sadece Cenk'le santrfor işini kotarması gerek.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER