Şu Yunanistan’a bir el verelim

Herkes Avrupa Parlamentosu'nda kâğıttan yapılmış Türk bayrağını yırtan Yunanlı vekil Loannis Lagos'u konuşuyor. Aşırı sağcı Altın Şafak Partisi'nin eski üyesi olan Bağımsız AP Milletvekili Lagos bildiğiniz, düz bir faşist.

Hatta 2013'te politik nedenlerle işlenen bir cinayette azmettirici olduğu iddiasıyla hapis yatmış. Kıbrıslı bir Türkü öldüren, canlı yayında iki kadını döven, sokaklarda Suriyeli kovalayan, rakip partilerden vekillerin yüzüne kızgın su atan kriminal dava arkadaşları gibi.
Zaten bayrağımızı yırttığı toplantıda da Lagos'un hedefinde yalnızca Türkiye değil, tüm "yabancılar" vardı:
"Herkes göçmenlerden bahsediyor, Yunan vatandaşlarının hakları ne olacak? Bir tarafta da Türkiye var, her istediğini yapabiliyor!" Lagos'a söylenmedik söz, gösterilmedik tepki, edilmedik küfür kalmadı sanırım. AB ve kendi ülkesi tarafından da kınandı. Hatta Kılıçdaroğlu bile kendisine posta koydu!
Muhtemelen şu an o da yarattığı bu nefret denizinde sarhoş olmuş kulaç atıyordur.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu gazetecilikse manipülatörlük ne? 10 Nisan 2020 | 2.371 Okunma Küresel sermayenin portakalı bunlar! 08 Nisan 2020 | 2.858 Okunma Bir vatandaş olarak TÜSİAD’dan beklentim 06 Nisan 2020 | 3.004 Okunma Koronavirüs’ü yenmiş bir hastadan tavsiyeler 05 Nisan 2020 | 1.243 Okunma Kısa bir ara 04 Nisan 2020 | 2.316 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar