Şu Yunanistan’a bir el verelim

Herkes Avrupa Parlamentosu'nda kâğıttan yapılmış Türk bayrağını yırtan Yunanlı vekil Loannis Lagos'u konuşuyor. Aşırı sağcı Altın Şafak Partisi'nin eski üyesi olan Bağımsız AP Milletvekili Lagos bildiğiniz, düz bir faşist.

Hatta 2013'te politik nedenlerle işlenen bir cinayette azmettirici olduğu iddiasıyla hapis yatmış. Kıbrıslı bir Türkü öldüren, canlı yayında iki kadını döven, sokaklarda Suriyeli kovalayan, rakip partilerden vekillerin yüzüne kızgın su atan kriminal dava arkadaşları gibi.
Zaten bayrağımızı yırttığı toplantıda da Lagos'un hedefinde yalnızca Türkiye değil, tüm "yabancılar" vardı:
"Herkes göçmenlerden bahsediyor, Yunan vatandaşlarının hakları ne olacak? Bir tarafta da Türkiye var, her istediğini yapabiliyor!" Lagos'a söylenmedik söz, gösterilmedik tepki, edilmedik küfür kalmadı sanırım. AB ve kendi ülkesi tarafından da kınandı. Hatta Kılıçdaroğlu bile kendisine posta koydu!
Muhtemelen şu an o da yarattığı bu nefret denizinde sarhoş olmuş kulaç atıyordur.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Halay başı Ertuğrul Özkök, gerisini siz düşünün 20 Ekim 2021 | 694 Okunma Hep zarar hep zarar... 18 Ekim 2021 | 232 Okunma Ne yapıyorsun İsmail? 08 Ekim 2021 | 2.690 Okunma Tarım Kredi Kooperatifleri kâr hedeflemeli mi? 06 Ekim 2021 | 674 Okunma Aşı durumuna göre insan tipleri 04 Ekim 2021 | 1.782 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar