Kemal Bey de bize gülüyor mu?

Kemal Kılıçdaroğlu'nun "CHP emperyalistlerin analarının sütünden emdiği sütü memelerinden... getiren bir partidir" türünden dil sürçmelerinden bahsetmiyorum. İnsanız, hepimiz konuşurken hata yapabiliriz.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun "CHP emperyalistlerin analarının sütünden emdiği sütü memelerinden... getiren bir partidir" türünden dil sürçmelerinden bahsetmiyorum.

İnsanız, hepimiz konuşurken hata yapabiliriz. Dil sürçmelerimizi fark edip düzelttikten sonra pek sorun yok.

Üzerinde durulması gereken Kemal Bey'in "Trakya'nın en güzel ilçelerinden illerini ilçelerini barındıran en güzel ilçelerinden birisi Trakya ve ilçeleri..." şeklindeki eğlenceli sarpa sarmaları da değil.

Haklısınız, tekerlemeye dönüşmüş bu hatanın düzeltilmesi imkânsız, en iyisi bırakacaksınız dağınık kalacak. Ama bu eğlenceli hatanın da bir önemi yok.

Kılıçdaroğlu'nun, yukarı çıkan yürüyen merdivenden aşağıya inmesi gibi performanslarında da çevresindeki kişilerin yönlendirilmesiyle hareket etmiş olacağını varsayabiliriz. Bu çevresi için kötü bir durum olsa da Kemal Bey için en iyi niyetli yorum bu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bedduayı bırakın, şu tezgâhı bir anlatın 17 Ocak 2021 | 172 Okunma Aşı da geldi salın bizi artık 16 Ocak 2021 | 321 Okunma Trump darbe yapacak diye diye... 15 Ocak 2021 | 199 Okunma Adnan Oktar, kediciklere kaç yıl sonra kavuşacak? 13 Ocak 2021 | 338 Okunma WhatsApp sana diyorum Twitter sen anla 11 Ocak 2021 | 501 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar