Allah’ın hikmeti işte

İstanbul'u sel almış. İzlediğim görüntüler felaketti. Öyle ki Unkapanı altgeçidinde bir vatandaşın cansız bedeni bulunmuş! Tabii bu sene yaz yağmurlarının herkes için farklı bir anlamı var.

Mesela kimileri için, İstanbul'un çiçeği burnunda Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun ilk sınavı bu yağmurlar. Dün AK Partililer sosyal medyada başkanın bu ilk sınavdan kötü not aldığına dair mesajlar paylaşıyorlardı.
Elbette iki ay önce iş başına gelmiş yönetime karşı biraz daha toleranslı olmamız gerekir. Neticede kenti sel basmaması gerekli alt yapı çalışmaları zaman ister.
Ancak sanırım yeni başkanın bahtsızlığı İstanbul'daki ilk ciddi sınavının tatiline "denk gelmesi" oldu. İmamoğlu, yönetimini aldığı kenti sular seller götürürken, seçimin hemen öncesinde ve sonrasında da kaçma fırsatı bulduğu Bodrum'daydı.
Tabii ki bu iyi niyetli bir tespit.

***

Daha kötü olan ihtimalse, Başkanın, ertesi gün 16 milyonluk bir kente sel oluşturacak kadar yağmur yağacağını bilmemesi!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İstikbal Teknofest’te 20 Eylül 2019 | 2.369 Okunma Pişmanım 18 Eylül 2019 | 3.062 Okunma Tavşana kaç tazıya tut 16 Eylül 2019 | 2.514 Okunma Oyuna devam mı? 15 Eylül 2019 | 3.018 Okunma Kafamda deli sorular 14 Eylül 2019 | 2.369 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar