Abidik gubidik

Cumartesi akşamı İyi Parti (İP) Sözcüsü Aytun Çıray'ın şu açıklaması ajanslara düştü: "Yargıtay'ın verdiği listede İyi Parti de var, İyi Parti'nin seçimlere katılma...

Cumartesi akşamı İyi Parti (İP) Sözcüsü Aytun Çıray'ın şu açıklaması ajanslara düştü:
"Yargıtay'ın verdiği listede İyi Parti de var, İyi Parti'nin seçimlere katılma hakkı tescil edildi."
Sevindik. Düğüm çözülmüştü. 24 Haziran seçimlerinin meşruiyetini artıracak centilmence bir karar verilmişti.
Ancak pazar günü, YSK, İP'li Çıray'ın bir gece önce açıkladığı kararı duyurmadan saatler önce CHP'den garip bir hamle geldi.
15 CHP'li milletvekili, genel başkanları Kılıçdaroğlu'nun emriyle partilerinden istifa ederek Akşener'in partisine geçtiler.
Hedeflerinin de, 5 milletvekili olan İP'nin mecliste grup kurmasını ve seçimlere girebilmesini sağlamak olduğunu açıkladılar.
CHP'den 15 vekili seçime girmeden kopartan Akşener ise dün şunları söyledi:
"İyi partiyi seçimlere sokmama teşebbüsü demokrasiye saldırıdır... CHP ve değerli Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun ortaya koyduğu tavır her türlü takdirin üzerindedir."
Şimdi anlayan beri gelsin...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tamam da abi kim yapıyor bunu? 01 Aralık 2021 | 3.444 Okunma Osman Kavala’nın başını Batı yakıyor 29 Kasım 2021 | 1.665 Okunma Bildiğiniz bütün varyantları unutun 28 Kasım 2021 | 574 Okunma Daha düne kadar BAE’yle... 27 Kasım 2021 | 854 Okunma Maske sapığımız eksikti 26 Kasım 2021 | 385 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar