Türkiye Libya’ya asker gönderecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin Libya’ya asker gönderebileceğini söyledi. Bu açıklama; Akdeniz’de her ülkenin pozisyonunda çok ciddi sarsıntılara neden olacak.

Akdeniz haritasını değiştiren, ezberleri bozan, her ülkenin yüzölçümünde değişikliklere neden olan Türkiye-Libya Mutabakat’ından sonra bu açıklama da, Akdeniz’deki güç oyununda yeni bir perde açıyor.

Erdoğan; “Bu mutabakat muhtırasıyla Türkiye uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarını kullandı. Libya Türkiye’yi davet ederse, elbette Türkiye’nin mutabakat gereği Libya’ya gitme hakkı doğmuş oluyor. Türkiye dışına asker gönderilmesi koşullar bakımından atılması gereken adımlarımız var. Libya’ya her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

TÜRKİYE’Yİ SUSTURMAK, KÖŞEYE SIKIŞTIRMAK İÇİN HEPSİ BİR ARAYA GELDİ

Türkiye, Suriye’den sonra Libya’ya ya da asker gönderecek. Libya resmi hükümetinin çağrısı esastır. Mutabakata bakılırsa bu çağrı da olacaktır. Peki neydi o mutabakat?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Baş döndürücü, zihin karıştırıcı, hoyrat bir yeni dünya oluşuyor 21 Ocak 2020 | 3.002 Okunma Türkiye için artık “savunma siyaseti” dönemi kapanmıştır! 17 Ocak 2020 | 4.196 Okunma Peki, şimdi ne olacak? Trump’ın açıklaması krizi durduracak mı? 09 Ocak 2020 | 4.611 Okunma Trump, İran’ın gururunu kırdı, haysiyetiyle oynadı 07 Ocak 2020 | 7.150 Okunma Kasım Süleymani... Efsane mi, katil mi? 04 Ocak 2020 | 10.516 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar