Türkiye Libya’ya asker gönderecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin Libya’ya asker gönderebileceğini söyledi. Bu açıklama; Akdeniz’de her ülkenin pozisyonunda çok ciddi sarsıntılara neden olacak.

Akdeniz haritasını değiştiren, ezberleri bozan, her ülkenin yüzölçümünde değişikliklere neden olan Türkiye-Libya Mutabakat’ından sonra bu açıklama da, Akdeniz’deki güç oyununda yeni bir perde açıyor.

Erdoğan; “Bu mutabakat muhtırasıyla Türkiye uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarını kullandı. Libya Türkiye’yi davet ederse, elbette Türkiye’nin mutabakat gereği Libya’ya gitme hakkı doğmuş oluyor. Türkiye dışına asker gönderilmesi koşullar bakımından atılması gereken adımlarımız var. Libya’ya her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

TÜRKİYE’Yİ SUSTURMAK, KÖŞEYE SIKIŞTIRMAK İÇİN HEPSİ BİR ARAYA GELDİ

Türkiye, Suriye’den sonra Libya’ya ya da asker gönderecek. Libya resmi hükümetinin çağrısı esastır. Mutabakata bakılırsa bu çağrı da olacaktır. Peki neydi o mutabakat?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kuşatma.. Çok daha derin bir hesap var! Türkiye ne yapmalı? 21 Eylül 2020 | 3.821 Okunma Canan’ı hangi güç getirdiyse Kılıçdaroğlu’nu da o getirdi. Atatürk’ü CHP eliyle bitirecekler! 15 Eylül 2020 | 1.672 Okunma Arap milleti, sizi Türkiye ile savaşa sürükleyen bu adamı durdurun 11 Eylül 2020 | 4.372 Okunma Vucic’i aşağılamak, Sırpları aşağılamak. Batı kibri, ABD rezilliği. 08 Eylül 2020 | 3.929 Okunma “Türkiye korkusu” salgına dönüşmüş 04 Eylül 2020 | 4.115 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar