- “Siyasi iç savaş”tır bu! Türkiye’yi durdurmak için her yol deneniyor. - Bu kriz de aşılacak. Ellerinde patlayacak. Durmak intihardır!

Türkiye’nin;İnanılmaz bir hızla harekete geçmesi, 21. yüzyılın güç boşluklarını değerlendirip ardı ardına bütün jeopolitik ezberleri sarsan adımlar atması, bulunduğu...

Türkiye’nin;

İnanılmaz bir hızla harekete geçmesi, 21. yüzyılın güç boşluklarını değerlendirip ardı ardına bütün jeopolitik ezberleri sarsan adımlar atması, bulunduğu coğrafyanın çok ötelerinde fırtınalar estirmesi durdurulmalıydı.

Olağanüstü savunma teknolojileri üretir hale gelmesi, bağımsız teknolojilere yönelmesi ve bunu kanıtlaması, on yıl içinde dünyanın en etkili askeri teknoloji üreten ülkelerinden biri haline gelecek olması engellenmeliydi.

TÜRKİYE’Yİ DURDURUN: UÇAK GEMİSİNDEN YAPAY ZEKÂYA, NÜKLEERDEN FÜZE SİSTEMİNE.

Uçak gemisinden yapay zekâya, uzaya yönelmekten sürü SİHA’lara, orta ve uzun menzilli füze teknolojilerinden nükleer teknolojiye, geleceğin bütün askeri teknoloji arayışlarına tam yol ilerlemesi durdurulmalıydı.

Ülke savunmasını “dışarının merhameti”nden çıkarmasına, bölgesel ve küresel askeri akla ve ilgiye yönelmesine, askeri vesayeti ve bağımlılığı sonlandırmasına, ülkesi için savunmadan taarruza geçmesine mutlaka engel olunmalıydı.

Ürettiği SİHA’ları, askeri teknolojileri hızla yaymasına, birçok güçsüz ülke için bunlara kolay erişim sağlamasına, fakir ve savunmasız ülkeler için umut haline gelmesine, o ülkeleri bulundukları coğrafyada güçlendirmeye çalışmasına engel olunmalıydı.

ÖLÜMCÜL MÜDAHALE ALANLARI KAPATILDI. BU, ENGELLENMELİ!

ABD’nin, Avrupa’nın coğrafya dizayn etmesine karşı duruşuna, harita planlarına haritalarla cevap vermesine, yüzyılların iddialarını masaya sürmesine, yepyeni bir oyuncu olarak sahaya çıkıp son yüzyılın hesaplarını sıfırlamasına, üstelik iddialarının bütün bölgeye yayılmasına engel olunmalıydı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
- İnsanlık Batı’yı durdurmalı. “Toplu yokoluş” yaşanabilir. - ‘Kurucu milletler” dönmeli. Köleler ordusu dağıtılmalı. 08 Nisan 2022 | 1.095 Okunma - Türkiye dünyanın eksenini değiştirdi. - Batılı düzenin sonu: Trilyon dolarlar, yeni adres arıyor - “Yıldız Ülke”den yeni sürprizler bekleyin! 01 Nisan 2022 | 2.261 Okunma - İmparatorluk döndü! Yeni “süper güç” ve son meydan savaşı - Erdoğan’a Abdülhamit kaderi yazanlar büyük hesap hatasına düştü. 29 Mart 2022 | 3.749 Okunma - Dün: Müslüman soykırımı yapalım. / Bugün: Müslümanlar bizi savunsun. - Dün: Erdoğan Batı düşmanı. Bugün: Kurtar bizi Erdoğan. 22 Mart 2022 | 1.620 Okunma “Erdoğan’ı devir, Türkiye’yi durdur” diyenlere ne oldu? - Hepsi niye Türkiye’ye koştu? 18 Mart 2022 | 2.310 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar