ÇOK OKUNAN YAZARLAR

‘Gezi Olayları’nı kimler, niye gündeme taşıyor?

Gezi tartışması beş yıl sonra neden tekrar başlatıldı? Seçim çalışmalarının, ittifak pazarlıklarının, aday tartışmalarının, buradan hareketle Türkiye’nin geneline yönelik çekişmelerin yeniden alevlendiği, herkesin zihinlerini daha açık ortaya döktüğü, etrafımızdaki sıcak konuların ikinci plana düştüğü günlerde “Gezi Olayları”nın yeniden gündeme gelmesinin gerekçesi ne olabilir? Böyle bir ortam mı var, böyle bir endişe mi var yoksa böyle bir arayış mı var? Ya da Gezi olayları ile, bugünlerde “bazıları”nın ısrarlı biçimde büyütmeye çalıştığı, “huzursuzluk” olarak gösterdiği kamuoyu ”ilgi”si arasında benzerlik mi kuruluyor? Buradan bir yerlere mi varılmak isteniyor? Alakası olmayan bir süreç inşa edilip işletilmeye, alakasız bağlantılar kurulmaya, alakasız hedefleri “masumlaştırma”ya dönük bir uğraş mı var? Birileri fena halde kötü niyetli arayışlar içinde Şaşırtıcı geliyor bana .

İbrahim Karagül
İbrahim Karagül Yeni Şafak Gazetesi
07 Aralık 2018 | 15.5 K

Gezi tartışması beş yıl sonra neden tekrar başlatıldı?

Seçim çalışmalarının, ittifak pazarlıklarının, aday tartışmalarının, buradan hareketle Türkiye’nin geneline yönelik çekişmelerin yeniden alevlendiği, herkesin zihinlerini daha açık ortaya döktüğü, etrafımızdaki sıcak konuların ikinci plana düştüğü günlerde “Gezi Olayları”nın yeniden gündeme gelmesinin gerekçesi ne olabilir?

Böyle bir ortam mı var, böyle bir endişe mi var yoksa böyle bir arayış mı var?

Ya da Gezi olayları ile, bugünlerde “bazıları”nın ısrarlı biçimde büyütmeye çalıştığı, “huzursuzluk” olarak gösterdiği kamuoyu ”ilgi”si arasında benzerlik mi kuruluyor? Buradan bir yerlere mi varılmak isteniyor? Alakası olmayan bir süreç inşa edilip işletilmeye, alakasız bağlantılar kurulmaya, alakasız hedefleri “masumlaştırma”ya dönük bir uğraş mı var?

Birileri fena halde kötü niyetli arayışlar içinde

Şaşırtıcı geliyor bana. Gezi hakkında açılan soruşturmalar, o dönem sokak terörünü provoke edenler hakkında çıkarılan tutuklama kararları mı bu tartışmaları başlattı. Hiç sanmıyorum.

Devamını Oku