Her şey çok güzel olacak

Bir iyi, bir kötü haberim var. İyi haber; mücadelede finaldeyiz, kötü haber; final çok çetin geçecek. Sultan Alparslan’ın 1071 Malazgirt Zaferi ile Anadolu’ya ayak bastığımız günden beri, bu...

Bir iyi, bir kötü haberim var. İyi haber; mücadelede finaldeyiz, kötü haber; final çok çetin geçecek. Sultan Alparslan’ın 1071 Malazgirt Zaferi ile Anadolu’ya ayak bastığımız günden beri, bu coğrafyada var olma mücadelemiz hiç bitmedi. Bu topraklarda iki büyük imparatorluk kurduk, şimdi de 100’üncü yılına hazırlandığımız devletimizle bölgenin en güçlü aktörü olarak ilelebet var olma mücadelemizi sürdürüyoruz.

Çeşitli entrikalara, çetin savaşlara rağmen devletlerimiz yıkılsa da bu topraklarda yeniden devlet kurup varlığımızı sürdürdük. Yıkıldığı yerden yeniden kalkmayı başardık. Haçlı Savaşları bize karşı yapıldı, 1. Dünya Savaşı’nın bir numaralı hedefi Osmanlı İmparatorluğu idi, Kurtuluş Mücadelesi de bu emperyalistlere karşı verildi.

2. Dünya Savaşı’nda kendi dertlerine düşmüş emperyalistler kısmen entrikalarına ara vermek zorunda kalmıştı. Ancak 2. Dünya Savaşı’nın ardından kaldıkları yerden devam ettiler. 1947 Marshall Planı ile yeni dünya düzenini şekillendirdiler. 1948 yılında plana dâhil edilen Türkiye’ye ileri karakol görevi biçtiler.

O tarihten beri Türkiye’yi istedikleri konumda tutmak için her yolu denediler. Siyasi mühendislik yaptılar. Darbe yaptırdılar. İçerde ve dışarda oluşturdukları kaoslarla uğraştırdılar. Kurdurdukları terör örgütleriyle enerjimizi harcattılar. Hasılı kafamızı kaldırıp dünyada nelerin olup bittiğine bakmamamız için sürekli ensemizde boza pişirdiler.

Milletin iradesiyle oluşan siyasi istikrarı her fırsatta sekteye uğratmayı başardılar. 27 Mayıs’ta darbe yaptılar, Menderes’i astılar. 12 Mart’ta muhtıra verdiler siyaseti dizayn ettiler, Demirel’e “Şapkanı al git” dediler. 12 Eylül’de yönetime el koydular, Yunanistan’ı NATO’ya aldırdılar. 90’larda Özal’ın şüpheli ölümünden, çok önemli faili meçhullere kadar çeşit çeşit sabotajlar gerçekleştirdiler.

28 Şubat’ta postmodern darbe ile Türkiye’nin gelmiş geçmiş en milli, en yerli siyasetçisi Erbakan’ı ve kadrolarını tasfiye ettiler. İmam-hatipleri kapattılar, mütedeyyin insanları Fetullah’ın kucağına ittiler. Katsayı adaletsizliğini getirdiler, milletin çocuklarını Pensilvanya iblisinin okullarına ve dershanelerine mahkûm ettiler.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
S-400’leri soba borusu yapalım 09 Eylül 2019 | 1.943 Okunma Gizli cenaze namazından Ayete’l-Kürsi yazılı pirinç tanesine 02 Eylül 2019 | 2.955 Okunma Trolleşme tehdidi 26 Ağustos 2019 | 1.218 Okunma Sabahattin Ali’yi AKP mi öldürdü! 19 Ağustos 2019 | 1.797 Okunma Erken aktivasyona rağmen sistem mükemmel 12 Ağustos 2019 | 80 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar