Onuncu Yıl Marşı’nı hangi ruh haliyle okuyorsunuz

Her milli gün ve bayramda “Acaba bu kez manevi değerlerimize ve inancımıza nasıl hakaret edecekler, nasıl saldıracaklar” endişesini yaşıyoruz. Karşı çıksanız “Cumhuriyet ve Atatürk...

Her milli gün ve bayramda “Acaba bu kez manevi değerlerimize ve inancımıza nasıl hakaret edecekler, nasıl saldıracaklar” endişesini yaşıyoruz. Karşı çıksanız “Cumhuriyet ve Atatürk düşmanı” yaftası yapıştıracaklar, razı olsanız vicdan rahat değil.

Bu durum istisnasız yıllarca böyle yaşanıyor. “10 Kasım’da Anıtkabir’e gitti gitmedi, camilerde dualar yapıldı yapılmadı.” Bu tartışmalar milli gün ve bayramlarda hiç eksik olmadı hayatımızdan.

İşte yine böyle günlerden geçiyoruz. Ağustos ayı Türk tarihi için zaferler ayıdır. 1071 Malazgirt Zaferi’yle yurt edindiğimiz Anadolu’yu 30 Ağustos 1922’de terk etmeyeceğimizi tüm dünyaya ilân ettiğimiz tarihi zaferlerin yıl dönümlerini coşkuyla kutluyoruz.

Eylül ayı da Ağustos gibi tarihimiz açısında önemli zaferler barındırıyor. Anadolu’daki son işgalci Yunan’ın...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yok mu beni başbakan yapacak bir cumhurbaşkanı adayı… 04 Ekim 2021 | 238 Okunma Onuncu Yıl Marşı’nı hangi ruh haliyle okuyorsunuz 13 Eylül 2021 | 320 Okunma Son aşamadan kastım… 06 Eylül 2021 | 254 Okunma Mesele Erdoğan’ın duruşu 23 Ağustos 2021 | 256 Okunma Senaryonun en korkunç aşamasına mı geldik! 09 Ağustos 2021 | 1.671 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar