Pandemide ‘son’ henüz görünmedi ama...

******Yukarıda aşılama sayısını verirken ikinci doz aşısını almış insan sayısını özellikle vurguladım. Şimdi buna biraz değinmek istiyorum: Biliyorsunuz gündemden hiç düşmeyen bir...

***

***

Yukarıda aşılama sayısını verirken ikinci doz aşısını almış insan sayısını özellikle vurguladım. Şimdi buna biraz değinmek istiyorum:
Biliyorsunuz gündemden hiç düşmeyen bir mutasyon, varyant konusu var. Daha önce yazılarımda defalarca vurguladığım gibi, her virüsün doğasında var mutasyon geçirmek.
Mutasyonun amacı, virüsün yaşamını devam ettirmesidir. Yaşamını devam ettirebilmesi için de mutlaka bir konağa ihtiyacı vardır. Kovid-19 virüsünde konak insandır. İnsan ölürse virüs de ölür. Doğada bütün canlılar gibi virüsler de yaşamını devam ettirmeye çalışır.
Konağı, yani insanı öldürürse kendi de ölür. Başlangıçta bunu başaramaz ve konağını hasta eder. Konak da bu virüsü hiç tanımadığı ve savunma yapamadığı için onu öldürür. O zaman kendisi de ölür.
Virüs zamanla mutasyona uğrayarak, öldürmemeyi ve ölmemeyi öğrenir.
Kovid-19 ortaya çıktığından beri yüzlerce kez mutasyona uğradı...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Washington’un kara teslim olduğu gün!.. 26 Ocak 2022 | 229 Okunma Galatasaray’da çözüm, sabır!.. 25 Ocak 2022 | 912 Okunma Bir Van cennetidir ki, eşi bulunmaz!.. 23 Ocak 2022 | 274 Okunma Spor turizmi cenneti Türkiye!.. 22 Ocak 2022 | 181 Okunma Bu nasıl habercilik?.. 21 Ocak 2022 | 322 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar