Neden ‘yangın’ yazmıyorum?..

Ülkem büyük bir yangın felaketi yaşıyor.. Ama okurların da dikkatini çekmiş.. "Neden yangın yazmadın hiç?" diye soranlar, "Ülkemiz bu büyük felaketi yaşarken sen neler yazıyorsun" diye sövenler var...

Ülkem büyük bir yangın felaketi yaşıyor.. Ama okurların da dikkatini çekmiş.. "Neden yangın yazmadın hiç?" diye soranlar, "Ülkemiz bu büyük felaketi yaşarken sen neler yazıyorsun" diye sövenler var hatta!.
Aslında ülke daha büyük bir felaket yaşıyor, farkında olan var mı bilemem?.
"Bölünme!."
Türkiye öyle bir "bölünme çukuru"na düşmüş ki, yangın, hele orman yangını gibi doğal ve hâlâ önlenemeyen bir felaketi bile kendi kişisel fikirleri için kullanıyor insanlar..
Hele de yalanın bininin bir para olduğu sosyal medyayı kullanarak..
Geçenlerde bu iğrenç medyayı anlatırken "Gerçek ceketini giyerken, yalan dünyayı altı kere dolaşır" diye bir söz nakletmiştim..
Aynen öyle..
Sosyal medyada öyle ipe sapa gelmez yalanlar var ki.. Ve de özellikle gençler bu yalanlara körü körüne inanıyorlar ki..
Dün onlardan biriyle konuştum..
"Yeterli uçağımız yokken, yardımları reddediyoruz" dedi.. Sosyal...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ozan’ın öykücülüğü de varmış!.. 05 Eylül 2021 | 109 Okunma Bir zamanlar kodamanların cennetiydi GALATA... 04 Eylül 2021 | 215 Okunma UEFA gözüyle Türkiye-Karadağ maçı... 03 Eylül 2021 | 542 Okunma Bravo TRT Müzik!.. İşte bu!.. 02 Eylül 2021 | 407 Okunma Ferhan ve... Bir ‘Kavuk’ devrildi!.. 01 Eylül 2021 | 630 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar