Kadıköy’de unutulmaz bir gece...

Kadıköy gerçek anlamıyla İstanbul'un kültür merkezi. Bravo Kadıköy Belediyesi'ne.. Bir yığın kültür merkezi var ve hepsi her zaman dolu.. İş bina yapmakla bitmiyor.

Önemli olan o binayı sanatçılara açmak ve seyircilerle doldurmak..
Kadıköy yıllardır bunu başarıyor işte ve öyle başarıyor ki, yani evi satıp o tarafa taşınasım geliyor inanın. Her ama her gün, kaç "İzlemem gerek" dediğim olay var, karşıda bilemezsiniz..
Yeni açılan Yeldeğirmeni Sanat Merkezi'ne gittim gene.. JazzMatiz diye bir gurup.. Nasıl güzel, nasıl şirin bir konser oldu. İlk defa izliyorum, bitsin istemedim.
Her pazar Kadıköy'deki Karaköy İskelesi'ndeki İstanbul Kitabevi'ne gidiyorum biliyorsunuz.
Konservatuvar öğrencileri çeşit çeşit müzik yapıyorlar.. O enfes İstanbul manzarasına, Topkapı Sarayı ve Ayasofya'yı, uçuşan martıları, yanaşan kalkan vapurları seyrederek müzik izlemek harika oluyor. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir Muhteşem Nevra ki, gururumuz!.. 25 Ocak 2020 | 1.843 Okunma New York Times’da Orhan Pamuk.. ..ve İstanbul’un değişen renkleri!. 24 Ocak 2020 | 2.684 Okunma Sanat ve sanatçı üzerinden siyaset yapmak... 23 Ocak 2020 | 2.515 Okunma Atatürk “Sporcunun ahlaklısını” severdi. Ya siz, Nihat Efendi?. 22 Ocak 2020 | 2.659 Okunma Belediyeciliğiniz batsın, sizin!.. 21 Ocak 2020 | 5.990 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar