İyi bayramlar Türkiye!..

******Bugün için seçtiğim iki yazı daha var. Biri HaberTurk'te Muhsin Kızılkaya.. Öbürü Yeniçağ'da Orhan Uğuroğlu.. Onlar da sayfamda..***Muhsin Kızılkaya/HaberTurk KENTİNE GİTMEK, KENDİNE...

***

***

Bugün için seçtiğim iki yazı daha var. Biri HaberTurk'te Muhsin Kızılkaya.. Öbürü Yeniçağ'da Orhan Uğuroğlu.. Onlar da sayfamda..

***

Muhsin Kızılkaya/HaberTurk
KENTİNE GİTMEK, KENDİNE GELMEK!
Çocukluğun nerede geçmişse cennetin orasıdır. Yaşadığın sürece, nereye gidersen git, o cennet peşini bırakmaz, her daim arkandan gelir. Gözün hep geridedir, dönüp bakarsın hep, bazen hemen oracıkta bazen de çocukluğun kadar uzaktır sana.
Etimologlar, Türkçede "kendine gelmek" deyiminin "kentine gelmek" deyiminden bozulduğunu söylerler. İnsan kentinde ferahlar, orada soluğuna kuvvet gelir.
Kentin senin kayıp cennetindir. Bir tek orada kendini bulursun. Zaten aradığın şey de "kendin" değil "kentin"dir!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Herkes Beşiktaş’a çalıştı... Sergen hariç... 21 Eylül 2021 | 492 Okunma Cihanyandı Lütfiye Hanım’ın haneleri... 19 Eylül 2021 | 242 Okunma Fatih Hocama rağmen... 18 Eylül 2021 | 510 Okunma Gecenin yıldızı Beşiktaş seyircisiydi... 17 Eylül 2021 | 471 Okunma Ve kadınlar... Bizim kadınlarımız... 16 Eylül 2021 | 207 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar