İyi bayramlar Türkiye!..

******Bugün için seçtiğim iki yazı daha var. Biri HaberTurk'te Muhsin Kızılkaya.. Öbürü Yeniçağ'da Orhan Uğuroğlu.. Onlar da sayfamda..***Muhsin Kızılkaya/HaberTurk KENTİNE GİTMEK, KENDİNE...

***

***

Bugün için seçtiğim iki yazı daha var. Biri HaberTurk'te Muhsin Kızılkaya.. Öbürü Yeniçağ'da Orhan Uğuroğlu.. Onlar da sayfamda..

***

Muhsin Kızılkaya/HaberTurk
KENTİNE GİTMEK, KENDİNE GELMEK!
Çocukluğun nerede geçmişse cennetin orasıdır. Yaşadığın sürece, nereye gidersen git, o cennet peşini bırakmaz, her daim arkandan gelir. Gözün hep geridedir, dönüp bakarsın hep, bazen hemen oracıkta bazen de çocukluğun kadar uzaktır sana.
Etimologlar, Türkçede "kendine gelmek" deyiminin "kentine gelmek" deyiminden bozulduğunu söylerler. İnsan kentinde ferahlar, orada soluğuna kuvvet gelir.
Kentin senin kayıp cennetindir. Bir tek orada kendini bulursun. Zaten aradığın şey de "kendin" değil "kentin"dir!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Her yerde kar var!.. 27 Ocak 2022 | 6 Okunma Washington’un kara teslim olduğu gün!.. 26 Ocak 2022 | 673 Okunma Galatasaray’da çözüm, sabır!.. 25 Ocak 2022 | 930 Okunma Bir Van cennetidir ki, eşi bulunmaz!.. 23 Ocak 2022 | 277 Okunma Spor turizmi cenneti Türkiye!.. 22 Ocak 2022 | 182 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar