Aşıyı hâlâ tartışmanın amacı ne?..

*Dünya aşılanmayı zorunlu kılan yasalar ya da aşılı olmayanlara karşı, onları önleyecek yasaklar koyuyor. Seyahat özgürlüklerini kısıtlıyorlar. Kafelerden stadyumlara, halka açık her yere...

*

Dünya aşılanmayı zorunlu kılan yasalar ya da aşılı olmayanlara karşı, onları önleyecek yasaklar koyuyor. Seyahat özgürlüklerini kısıtlıyorlar. Kafelerden stadyumlara, halka açık her yere girmeleri engelleniyor..
Yani durum, "Aşı olmazsan olma.. O zaman evinde tek başına oturursun.. Kuryeler siparişlerini kapına bırakıp kaçarlar" yaşamını kabul etmeye doğru gidiyor..
Akıllarını başlarına, vicdanlarını kalplerine almazlarsa..

***


HEM AŞI, HEM KOVİD OLAN BEN!..
Aşı, Kovid olmayı kesin engellemiyor. Öyle bir aşı hiçbir hastalıkta yok zaten. Rakamlar yüzde 100'e yakın ama, gene de yakalanan örnekler var.
Kovid'de bu istisnalar daha fazla..
Çünkü hâlâ tam çözülemeyen bu yeni SARS virüsü çok çabuk değişim geçiriyor, bu yüzden yüzde 100'den aşağı düşüyor kesin etkisi..
Ben...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türk ve Norveç Halk Müziği’nde ortak noktalar!.. 24 Nisan 2022 | 135 Okunma Bugün için yazmak içimden gelmedi, inanın!.. 23 Nisan 2022 | 554 Okunma Domenec Torrent, hoca moca değil!.. 22 Nisan 2022 | 291 Okunma Pitbull dehşeti ve verilen komik ceza!.. 21 Nisan 2022 | 229 Okunma Bravo Yıldız!.. Bravo Mevlüt!.. Önce ‘İnsan’, önce ‘Çocuklar’ çünkü... 20 Nisan 2022 | 232 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar