Sabitlenmeyen eşya ve halı ev kazalarına sebep oluyor

Son zamanlarda ev kazaları gün geçtikçe artıyor. Özellikle yürümeyi yeni öğrenen, her şeyi merak eden ve keşfetmeye çalışan çocuklar ile yaşı ilerleyen kişiler, ev kazalarına daha çok maruz kalıyor.

Peki evlerde nasıl kazalar oluyor? Bu kazaların önüne geçmek mümkün mü?
Mutfak kazaları: Ev kazalarında üst sırada mutfak kazaları yer alır. Ocakta ya da fırında unutulan yemekler, ısıya dayanaksız kullanılan eldivenler kazaya yol açan durumları meydana getirir.
Banyo kazaları: Banyo, kazaların en sık yaşandığı yerlerden biridir. Her yıl yaklaşık olarak 5 milyon insan ıslak zeminde ayağı kayarak ya da sıcak suya maruz kalarak yaralanıyor, sakatlanıyor, hatta hayatlarını kaybediyor.

KİTAPLIK DEVRİLEBİLİR
Oturma odası kazaları: Kullanılan mobilyaların yol açtığı kazalar büyük sorunlara yol açar. Özellikle monte edilmeyen televizyonların düşmesiyle beraber birçok çocuk yaralanır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kalp sağlığınız için biber tüketin 22 Ağustos 2019 | 291 Okunma Kahvenizi şekersiz tüketin 21 Ağustos 2019 | 125 Okunma Kasların düşmanı ALS 15 Ağustos 2019 | 81 Okunma Kalp sağlığınız için yüzün 14 Ağustos 2019 | 83 Okunma Erkekler günde 16 kadınlar 11 bardak su tüketmeli 08 Ağustos 2019 | 189 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar