Sabitlenmeyen eşya ve halı ev kazalarına sebep oluyor

Son zamanlarda ev kazaları gün geçtikçe artıyor. Özellikle yürümeyi yeni öğrenen, her şeyi merak eden ve keşfetmeye çalışan çocuklar ile yaşı ilerleyen kişiler, ev kazalarına daha çok maruz kalıyor.

Peki evlerde nasıl kazalar oluyor? Bu kazaların önüne geçmek mümkün mü?
Mutfak kazaları: Ev kazalarında üst sırada mutfak kazaları yer alır. Ocakta ya da fırında unutulan yemekler, ısıya dayanaksız kullanılan eldivenler kazaya yol açan durumları meydana getirir.
Banyo kazaları: Banyo, kazaların en sık yaşandığı yerlerden biridir. Her yıl yaklaşık olarak 5 milyon insan ıslak zeminde ayağı kayarak ya da sıcak suya maruz kalarak yaralanıyor, sakatlanıyor, hatta hayatlarını kaybediyor.

KİTAPLIK DEVRİLEBİLİR
Oturma odası kazaları: Kullanılan mobilyaların yol açtığı kazalar büyük sorunlara yol açar. Özellikle monte edilmeyen televizyonların düşmesiyle beraber birçok çocuk yaralanır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yanlış takılan maske korumaz 16 Temmuz 2020 | 44 Okunma Koronavirüs kalpte hasar bırakabilir 15 Temmuz 2020 | 62 Okunma Vakalardaki düşüş yeterli değil 09 Temmuz 2020 | 4 Okunma Covid-19 çocuğunuzun psikolojisini etkiliyor 08 Temmuz 2020 | 40 Okunma Antikor virüsten korumayabilir 02 Temmuz 2020 | 53 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar