Türkiye’ye rağmen bir şey yapamayacağını anlamayanların sonu...

Günlerdir “eli kulağında” diyorduk, dün itibariyle Barış Pınarı Harekatı Başkomutan’ın emriyle başlamış oldu. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı’ndan sonra her ikisinden de daha...

Günlerdir “eli kulağında” diyorduk, dün itibariyle Barış Pınarı Harekatı Başkomutan’ın emriyle başlamış oldu. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı’ndan sonra her ikisinden de daha büyük ve kritik bir alanda yürütülecek Suriye sahasındaki bu üçüncü harekat. 

Belki de Kıbrıs Barış Harekatı’ndan bile daha kapsamlı bir harekat bu. Türkiye şakası olmadığını bir kez daha dost ve düşmanlarına göstermiş oldu. Askerimizi ve siyasi iradeyi Allah muvaffak etsin. Dualarımız onlarla. 

Türkiye bu operasyonu, uluslararası hukukun, BMGK’nın ve Adana Mutabakatı'nın kendisine verdiği hakla yapıyor. Suriye rejimi, kendi topraklarından Türkiye'ye yönelen terör tehdidi için bir şey yapmıyor ya da yapamıyorsa, Türkiye bu tehdidi bertaraf etmek hakkına sahiptir. Mesele bu kadar net yani. 

Operasyonun üç he

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ya ne olacak sanıyordunuz? 16 Ekim 2019 | 2.487 Okunma Türkiye’ye rağmen bir şey yapamayacağını anlamayanların sonu... 10 Ekim 2019 | 2.292 Okunma Trump'ı aşan bir durum mu var? 09 Ekim 2019 | 2.366 Okunma İYİ Parti, CHP'yi terk mi ediyor? 02 Ekim 2019 | 2.809 Okunma İpotek siyasetçileri neyin peşinde? 26 Eylül 2019 | 2.378 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar