Türkiye’ye rağmen bir şey yapamayacağını anlamayanların sonu...

Günlerdir “eli kulağında” diyorduk, dün itibariyle Barış Pınarı Harekatı Başkomutan’ın emriyle başlamış oldu. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı’ndan sonra her ikisinden de daha...

Günlerdir “eli kulağında” diyorduk, dün itibariyle Barış Pınarı Harekatı Başkomutan’ın emriyle başlamış oldu. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı’ndan sonra her ikisinden de daha büyük ve kritik bir alanda yürütülecek Suriye sahasındaki bu üçüncü harekat. 

Belki de Kıbrıs Barış Harekatı’ndan bile daha kapsamlı bir harekat bu. Türkiye şakası olmadığını bir kez daha dost ve düşmanlarına göstermiş oldu. Askerimizi ve siyasi iradeyi Allah muvaffak etsin. Dualarımız onlarla. 

Türkiye bu operasyonu, uluslararası hukukun, BMGK’nın ve Adana Mutabakatı'nın kendisine verdiği hakla yapıyor. Suriye rejimi, kendi topraklarından Türkiye'ye yönelen terör tehdidi için bir şey yapmıyor ya da yapamıyorsa, Türkiye bu tehdidi bertaraf etmek hakkına sahiptir. Mesele bu kadar net yani. 

Operasyonun üç he

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ermenistan neyine güveniyor? 30 Eylül 2020 | 221 Okunma FETÖ ile mücadele biter mi? 09 Eylül 2020 | 2.650 Okunma Türkiye'nin cesaretini kırmak 04 Eylül 2020 | 145 Okunma Cumhuriyet Halk Partisi'nin DHKP-C terör örgütüne bir zaafı mı var? 02 Eylül 2020 | 3.014 Okunma Memleket için sevinemeyenler 21 Ağustos 2020 | 2.246 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar