Türkiye’nin terörden kaybı 1 trilyon dolar

Süleyman Soylu, kamuoyunun belli kesimlerinde İçişleri Bakanı kimliğiyle güvenlik politikalarını öne çıkaran bir isim gibi algılanıyor olabilir. Ancak ben Bakan Soylu’nun insani kalkınma ve gelişim adına Doğu Anadolu’da çok değerli projelere bizzat katıldığının tanığıyım.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun TBMM’deki konuşmasının yankıları sürüyor. Soylu, bütçe görüşmesi sırasında, doğu ve güneydoğu illerimizde yapılan yatırımların insanların yaşam standartlarını köklü şekilde değiştirdiğini ifade ederken, HDP’li milletvekillerine de sert tepki göstermişti. Soylu’nun konuşmasının en çarpıcı yönlerinden biri “Paralar artık PKK’ya değil millete gidiyor” cümlesiydi.

Bu tespit çok doğru. Yakın geçmişte bazı HDP’li belediyelerin kaynakları doğrudan veya dolaylı şekilde terör örgütüne aktarılmıştı. Bölge halkı, HDP’li adaylara “Bu bölgeyi bilen insanlar, bize daha iyi hizmet getirebilirler” düşüncesiyle oy vermişti, ancak öyle olmadı. Dünyada hiçbir devlet, askerine polisine kurşun sıkan yapılara yerel yönetim bütçesinden mali transfer yapılmasına müsaade etmez.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Rusya’nın işgali dünyayı birleştirdi 01 Mart 2022 | 132 Okunma Lüks ve tasarruf bir arada 28 Şubat 2022 | 150 Okunma Yaptırımlar Rusya’yı durdurmaya yetmez 26 Şubat 2022 | 144 Okunma En ağır fatura bize çıkacak 24 Şubat 2022 | 356 Okunma İstanbul’da raylı ulaşım hamlesi 22 Şubat 2022 | 225 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar