Sınıfında fark yaratacak

Avrupalı üreticiler sıkıcı ve muhafazakar tasarımlarla bir kısırdöngüye girerken Güney Koreli Hyundai yeni Elantra ile bir anlayış değişikliğine gidiyor.DAHA ALÇAK DAHA GENİŞHyundai Assan, 2021...

Avrupalı üreticiler sıkıcı ve muhafazakar tasarımlarla bir kısırdöngüye girerken Güney Koreli Hyundai yeni Elantra ile bir anlayış değişikliğine gidiyor.

DAHA ALÇAK DAHA GENİŞ

Hyundai Assan, 2021 yılındaki model atağına yeni Elantra ile başladı. Sedan segmentine farklı bir bakış açısı getirmesi hedeflenen otomobil, özellikle sıra dışı sert ve keskin çizgilerden oluşan tasarım diliyle rakiplerinden ayrılıyor. Hyundai mühendisleri ve tasarımcıları, Elantra’yı dört kapılı bir coupe görünümüne dönüştürmek için altıncı nesle göre daha uzun, daha alçak ve daha geniş bir form tercih etmiş. Sürücü odaklı kokpitteki şıklık da Elantra’nın rakiplerinden daha cüretkar olmasını sağlıyor. Kabindeki ekran 10.25 inç ölçüsünde. Otomobilin bagaj hacmi 474 litre.

ZENGİN DONANIM LİSTESİ

Elantra’nın süspansiyon sistemi de konfora yönelik olarak geliştirilmiş. Araç Türkiye’de ilk etapta tek motor seçeneğiyle satışa sunuluyor. 1.6 litre atmosferik beslemeli motora ve CVT şanzımana sahip. CVT’ye ek olarak, 6 ileri manuel şanzıman sadece Style donanım seviyesinde sunuluyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
En değerli yatırım 22 Nisan 2021 | 57 Okunma Bir törenden akılda kalanlar 20 Nisan 2021 | 74 Okunma Sınıfında fark yaratacak 19 Nisan 2021 | 118 Okunma “Uzlaşmadan yanayız” 17 Nisan 2021 | 62 Okunma Mustafa Sarıgül aday olacak mı? 15 Nisan 2021 | 147 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar