Normalleşme ne zaman olur?

Gerçek anlamıyla normalleşme ne zaman başlayacak? Maskesiz ve sosyal mesafesiz hareket edebilecek miyiz? Sevdiklerimize tekrar sarılabilmemiz için daha ne kadar bekleyeceğiz? Bana en fazla sorulan sorular bu. Sürecin iki kritik aşaması: 1-...

Gerçek anlamıyla normalleşme ne zaman başlayacak? Maskesiz ve sosyal mesafesiz hareket edebilecek miyiz? Sevdiklerimize tekrar sarılabilmemiz için daha ne kadar bekleyeceğiz? Bana en fazla sorulan sorular bu.

Sürecin iki kritik aşaması:

1- Aşılanma.

2- Maske, mesafe, hijyen kurallarına uyum.

Etkili bir aşılama programı uygulanır ve süreç kesintisiz giderse virüsün yayılım hızı düşecek. Ayrıca COVID-19’a yakalananların ölüm riski azalacak, hastalığı daha hafif atlatacaklar. Dünya genelinde aşılama programlarında belli bir aşamaya gelinirse pandeminin kontrol altına alınması ve bitişi için bir tarih verilmesi mümkün olacak.

Beyaz Saray Başhekimi ve salgın hastalıklar uzmanı Dr. Anthony Fauci bu yıl ciddi rahatlama olacağını ancak 2022’de de maske kullanmaya devam edebileceğimizi söylüyor. Mutasyonlu virüsün ne kadar yayılacağı ve aşıların değişmekte olan virüse karşı ne kadar etkili olacağı da önemli bir parametre. Şu ana kadar ABD’de tam 500 bin, İngiltere’de ise 120 bin kişi hayatını kaybetti. Dünya çapında ölenlerin sayısı 2.5 milyonu buldu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Eğlence ve pratiklik bir arada 22 Şubat 2021 | 99 Okunma Ruhban Okulu bu yıl açılabilir 20 Şubat 2021 | 196 Okunma Amerikan karşıtlığı rekor düzeye ulaştı 18 Şubat 2021 | 328 Okunma Türkiye 50 yıl daha savaşsın istiyorlar 16 Şubat 2021 | 224 Okunma Başarı tasarımda gizli 15 Şubat 2021 | 89 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar