Kaybedecek zamanımız yok

ABD Başkanı Donald Trump’ın, önüne gelen her masayı tekmeleyip devirdiği, AB’nin Brexit ve Sarı Yelekliler gibi krizlerle boğuştuğu, Ortadoğu’nun alev alev yandığı bir dünyada Türkiye’nin güçlü olmaktan başka çaresi yok...

Zira doğrudan bizi kuşatan sorunların sayısı hiç de az değil. Türkiye’nin demokrasi, insan hakları, hukukun üstünlüğü ve uluslararası ilişkiler alanlarında daha iyi bir performans ortaya koyması durumunda turizm, üretim, yatırımda da yeni fırsatların ortaya çıkacağına inanıyorum.

Bu yılın yarısını seçim hazırlıkları ve tartışmalarıyla geçirdik. 23 Haziran’da tekrarlanacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin ardından hiç vakit kaybetmeden kolları sıvayarak temel meselelere konsantre olmak zorundayız.

Ekonomi, önümüzdeki en büyük problem durumunda. Reel düzeyde küçülme yaşadık. Bu da ciddi olarak işsizlik şeklinde karşımıza çıktı. Orta gelir tuzağının bir riskli tarafı da daha alt kategorilere inmektir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mustafa Akıncı’nın siyasi intiharı 15 Ekim 2019 | 3.009 Okunma Toyota'dan heyecan verici tasarım 14 Ekim 2019 | 2.816 Okunma Dijitalleşme süreci memleket meselesi 12 Ekim 2019 | 2.362 Okunma Bu operasyon haklı ve gerekli 10 Ekim 2019 | 2.407 Okunma Sürpriz hamleler 08 Ekim 2019 | 2.650 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar