Kaybedecek zamanımız yok

ABD Başkanı Donald Trump’ın, önüne gelen her masayı tekmeleyip devirdiği, AB’nin Brexit ve Sarı Yelekliler gibi krizlerle boğuştuğu, Ortadoğu’nun alev alev yandığı bir dünyada Türkiye’nin güçlü olmaktan başka çaresi yok...

Zira doğrudan bizi kuşatan sorunların sayısı hiç de az değil. Türkiye’nin demokrasi, insan hakları, hukukun üstünlüğü ve uluslararası ilişkiler alanlarında daha iyi bir performans ortaya koyması durumunda turizm, üretim, yatırımda da yeni fırsatların ortaya çıkacağına inanıyorum.

Bu yılın yarısını seçim hazırlıkları ve tartışmalarıyla geçirdik. 23 Haziran’da tekrarlanacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin ardından hiç vakit kaybetmeden kolları sıvayarak temel meselelere konsantre olmak zorundayız.

Ekonomi, önümüzdeki en büyük problem durumunda. Reel düzeyde küçülme yaşadık. Bu da ciddi olarak işsizlik şeklinde karşımıza çıktı. Orta gelir tuzağının bir riskli tarafı da daha alt kategorilere inmektir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ustanın eserleri dünyayı dolaşıyor 25 Mayıs 2019 | 1.163 Okunma 'Acıktım' deyince restoran buluyor 22 Mayıs 2019 | 1.506 Okunma Fındığımıza sahip çıkalım 21 Mayıs 2019 | 1.761 Okunma Kritik iki ay 18 Mayıs 2019 | 2.203 Okunma Büyük yatırımda son viraja girildi 16 Mayıs 2019 | 1.988 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar