Demiryollarında hedef sıfır hata

Denizyolları ve limanlar başta olmak üzere mevcut ulaştırma ağlarıyla trenlerin entegrasyonu gerçekleştirilecek. Güvenlik birinci öncelik olacak, “sıfır hata” hedefiyle adımlar atılacak.

İstanbul’da 21-23 Ekim tarihleri arasında Türk Demiryolu Zirvesi düzenlendi. Bu alanda şimdiye kadar yapılan en geniş katılımlı, ilk uluslararası nitelikte toplantı olarak tarihe geçti. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu önceki çalışmalarından tanıyorum. Çalışkan, iş odaklı ve konularına hakim bir isimdir. Ekip arkadaşları arasında projeleri çok sıkı ve titiz takip etmesiyle tanınır, zaman kaybına tahammülü yoktur.

Takvime karşı yarışılan projelerin ağırlıkta olduğu bakanlıkta Karaismailoğlu farkını görmeye başladık. Uzun süre uykuda kalan demiryollarını sadece yatırım ölçeğinde değil tren kültürünü yaygınlaştırmak için de kolları sıvadı. İstanbul’daki demiryolu zirvesini bu yolda stratejik bir gelişme olarak değerlendiriyorum.

Tarihi Sirkeci Garı’ndaki etkinlikte Almanya’dan Deutsche Bahn (DB), Avusturya’dan ÖBB, İtalya FS, İspanya ADIF-Renfe, Bulgaristan NRIC şirketlerinden üst düzey temsilciler reform çalışmalarını anlattılar ve Türk demiryollarıyla işbirliği hakkında görüşlerini paylaştılar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye’ye gözdağı 24 Kasım 2020 | 0 Okunma Uygun fiyata SUV deneyimi 23 Kasım 2020 | 0 Okunma Bülent Arınç’ın çıkışına dair 21 Kasım 2020 | 0 Okunma 2021 daha kötü bir yıl mı olacak? 19 Kasım 2020 | 0 Okunma Aşı ne zaman gelir? 17 Kasım 2020 | 0 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar