Darbe heveslilerine verilecek en iyi yanıt

Başarısız darbe kalkışmasının üzerinden yıllar geçmesine rağmen FETÖ Londra’dan Washington’a Kahire’den Berlin’e kadar bütün dünyada Türkiye karşıtlığının en önde gelen cephelerinden biri olmaya devam ediyor.

Darbe hedefine ulaşamayan FETÖ çarpıtılmış dini duygular ve saptırılmış maneviyat hayalleriyle geniş kitleleri etkilemeye çalışıyor.

Bugün FETÖ’cüler Almanya ve Yunanistan başta olmak üzere geniş coğrafyaya dağılmış durumda. Bu ülkeler söz konusu kişilerin iadesiyle ilgili talepleri “Bu konu yargının işi” diyerek geri çeviriyor.

Bazı ülkeler, darbecilerin stratejilerinden bağımsız olarak “Recep Tayyip Erdoğan işbaşından gitsin de kim gelirse gelsin” gibi ileri seviyede karşıtlık pozisyonu içindeler. Türkiye kamuoyu, Amerika Birleşik Devletleri’nin de 15 Temmuz darbe kalkışmasında etkin rolü olduğuna inanmaya devam ediyor. Buna dayanak olarak da şunlar gösteriliyor:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ortadoğu’dan alınacak dersler 06 Ağustos 2020 | 227 Okunma Bu işin şakası yok! 04 Ağustos 2020 | 151 Okunma Otoda talebi ekimde karşılaşırız 03 Ağustos 2020 | 211 Okunma Liberal dünyadan uzaklaşıyor muyuz? 01 Ağustos 2020 | 172 Okunma Çılgın hedef 30 Temmuz 2020 | 145 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar