Cin şişeden çıktı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye’nin milli teknolojiler konusunda bambaşka bir aşamaya geçtiğini bu ifadeyle özetledi: Cin şişeden çıktı.AIRBUS SÖKÜMÜ TÜRKİYE’DE Hulusi Akar...

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye’nin milli teknolojiler konusunda bambaşka bir aşamaya geçtiğini bu ifadeyle özetledi: Cin şişeden çıktı.

AIRBUS SÖKÜMÜ TÜRKİYE’DE 

Hulusi Akar “Airbus A400 M askeri uçaklarının sökülmesi ve yeniden entegre edilmesi işlemlerinin Türkiye’de yapılması konusu var. Airbus fabrikası zaman ayıramıyor bu işlemlere. Türkiye bu konuda çok önemli bir üs haline gelecek. Üç beş yıl öncesine kadar piyade tüfeğimiz yoktu. Patenti başka ülkeye aitti. Artık cin şişeden çıktı. Savunma sanayiinde yapılan çalışmalar sonuçlanıyor, sonuçlanacak” dedi. 

ABD İLE SORUNLAR 

Akar şöyle devam etti: “F-16 Blok 70 (Viper) uçaklarını alma niyetimizi ortaya koyduk, bazı F-16’ları modernize etmek de istiyoruz. Süreç başladı. Amerikalılar taleplerimize olumlu baktı. Çalışma sürüyor. F-35 ortaklığımız lağvedildi. Paranın tahsili ve aslında bizim olan belli sayıda uçağın durumu ne olacak çözülmedi. Silah satışı konusunda bazı ülkelerden gecikme yaşanıyor. Ambargo demiyorlar. Şunu anlamaları gerek. TSK’nın zaafiyeti NATO’nun zayıflaması demek.” 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Beyoğlu diplomasisi 25 Ocak 2022 | 35 Okunma Küçük enerji küpü 24 Ocak 2022 | 42 Okunma Erdoğan’ın çabası son şans olabilir 22 Ocak 2022 | 242 Okunma Diplomaside kartlar yeniden dağıtılıyor 20 Ocak 2022 | 282 Okunma Sarıgül: Taksi sorunu bir günde çözülür 18 Ocak 2022 | 76 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar