Bu operasyon haklı ve gerekli

Suriye konusunda bugüne kadar gelişmeler Ankara’nın istediği veya beklediği yönde gelişmedi. Beşar Esad rejimi İran ve Rusya’nın büyük yardımıyla ayakta kaldı. ABD ve Avrupa savaşın başındaki...

Suriye konusunda bugüne kadar gelişmeler Ankara’nın istediği veya beklediği yönde gelişmedi. Beşar Esad rejimi İran ve Rusya’nın büyük yardımıyla ayakta kaldı. ABD ve Avrupa savaşın başındaki pozisyonlarını terk etti.

NATO müttefikimiz ABD, mali ve askerî açıdan terör örgütünü açıkça destekledi. Bunun sonucunda PKK-YPG güç kazandı hatta hâkim oldukları bölgelerde nüfus yapısını değiştirmeye cüret etti.

“İstenen olmadı ve müttefikler sözlerini yerine getirmedi” diye oturup beklemek söz konusu olamaz. Gerekli hâllerde Türkiye askerî gücünü ortaya koymazsa diplomasi masasında ve coğrafyanın geleceğinde kendisine yer bulamaz.

“Barış Kartalı” ve “Zeytin Dalı” operasyonları doğru ve gerekliydi. Türk Silahlı Kuvvetleri dün itibarıyla “Barış Pınarı Harekâtı”nı resmen başlattı. Türkiye’nin güvenliğini sağlamak için atacağı her adımı destekliyorum. Allah bütün güvenlik güçlerimizin yardımcısı olsun.

Görüş ayrılıkları/parti fark etmez, Türkiye böyle zamanda birdir, beraberdir. Tıpkı 15 Temmuz’da olduğu gibi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’nin toprak bütünlüğünü tehdit eden terör girişimlerine seyirci kalmayacağını yıllardır dünya liderlerine anlatıyordu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sokak hayvanlarıyla ortak yaşam kültürü 24 Ekim 2020 | 54 Okunma Trabzon turizmde bir yıldız olabilir 22 Ekim 2020 | 219 Okunma 171 milyon Euro yatırımla geldi 19 Ekim 2020 | 287 Okunma Genç Osman’ın katledildiği yer 17 Ekim 2020 | 232 Okunma Türkiye bu adamı konuşuyor 15 Ekim 2020 | 951 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar