Bu büyümeyle hedef 1 milyon

Türkiye’de önemli yatırımları bulunan, teknoloji ve istihdam yoluyla ekonomiye ciddi katkı sağlayan Toyota’nın Satış ve Pazarlama Üst Yöneticisi (CEO) Ali Haydar Bozkurt ile otomotiv pazarını konuştuk. Bozkurt...

Türkiye’de önemli yatırımları bulunan, teknoloji ve istihdam yoluyla ekonomiye ciddi katkı sağlayan Toyota’nın Satış ve Pazarlama Üst Yöneticisi (CEO) Ali Haydar Bozkurt ile otomotiv pazarını konuştuk.

Bozkurt, Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) düzenlemesi ve bu büyüme hızıyla 1 milyon otomobil satışına ulaşılabileceğine dikkat çekti. Ayrıca çip krizi, hammadde fiyatları, kur ve tedarik sorunlarının fiyatlara etkisini de masaya yatırdık.

Toyota küresel olarak 18 milyondan daha fazla hibrit araç satışı gerçekleştirerek, 140 milyon ton civarında karbon salınımını dengeleyecek 11 milyar ağacın oksijen sağlamasına denk bir orana ulaştı.

ELEKTRİKLİYE GEÇİŞ

Yeni ürünlerle ilgili nasıl bir gelişme göreceğiz?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye 'Yeşil dönüşüme' liderlik eden ülke olacak 15 Ekim 2021 | 16 Okunma Ekonomiler nitelikli tasarımla büyüyor 12 Ekim 2021 | 51 Okunma Yakıt tüketimi 1.1 litre! 11 Ekim 2021 | 335 Okunma İnternet hızlı ve kesintisiz olsun 09 Ekim 2021 | 51 Okunma Türkiye’nin üyelik süreci fiilen dondu 07 Ekim 2021 | 321 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar