O ödülü reddet başkan!

Günümü gün ettin Gürsel Tekin. Allah da seni iyi etsin! Gürsel Tekin katıldığı bir televizyon kanalında çok önemli bir sırrı ifşa etmiş. Devlet sırrı gibi bir şey hani! "Kemal...

Günümü gün ettin Gürsel Tekin. Allah da seni iyi etsin!
Gürsel Tekin katıldığı bir televizyon kanalında çok önemli bir sırrı ifşa etmiş. Devlet sırrı gibi bir şey hani!
"Kemal Kılıçdaroğlu'nun bazı sivil toplum kuruluşları tarafından Nobel ödülüne aday gösterildiği"ni açıklamış sayın Tekin. Çok önemli bilgi, çok!

***

Düşünsenize, 2019 seçim kampanyası başlamış. CHP her yere "Nobel ödüllü siyasetçi Kemal Kılıçdaroğlu" yazdırıyor. Tişört, billboard falan...
Yakışmaz mı? "Obama gibi adam" demezler mi insana. Bizim de "Nobel ödüllü bir siyasetçimiz" var diye gururlanmaz mıyız?
"Sana bu ödülü niye verdiler ki" diyecek halimiz yok ya! Niye diyelim? Karşımızda İsveç Kraliyet Bilimler Akademisi var! İsveç, kraliyet, bilim, akademi!
Her biri tek başına yeterince azametli. Hele bir araya geldiklerinde nasıl da eziyorlar insanı? Ağzımızı açmayız, saygıda kusur etmeyiz!

***

Malumunuz bu Nobel komitesinin yüce insanları çeşitli alanlarda ödüller veriyor. Fizik, kimya, edebiyat, tıp, ekonomi ve barış...
Bilimselliğin, nesnelliğin zirvesinde gezen yüce Nobel komitesi insanları "olağanüstü başarı"ları derhal farkedip onları ödüllendiriyor.
İç sesleriniz soruyor şimdi, biliyorum. "Bilim alanı neyse de, edebiyat ve barış alanında 'olağanüstü başarı' neyin nesidir" diye.
Ben de şunu ekleyeyim izninizle: "Kemal Kılıçdaroğlu'nun hangi olağanüstü başarısından söz ediliyor acaba?"
Sahip çıkışından efendim, sahip çıkışından! "Adalet yürüyüşü sonrası demokrasi ve hukuka sahip çıkışından!"
Bazı sivil toplum kuruluşları sağolsunlar devreye girmişler. Kılıçdaroğlu'nu işaret etmişler.

***

Bu başvuruyu yapanlara bir tavsiyem var. Sakın ha zayıf bir dosyayla başvuru yapmayın. Dosyaya mutlaka Kılıçdaroğlu'nun 15 Temmuz gecesi barış içinde televizyon izleyişini de koyun. Terlik detayını da atlamayın. Muhakkak surette "barışsever" darbecilere, "barışçıl" teröristlere sahip çıkmak için kendisini nasıl paraladığını da ekleyin.
Gerçi o sivil toplum kuruluşları işlerini bilir! Benden akıl alacak halleri de yok. Akıl alacakları yerden almışlar zaten. Hem kim acaba bu sivil toplum kuruluşları?

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Başkan Erdoğan’ın Afrika ziyareti 25 Temmuz 2018 | 7.633 Okunma Bu zulüm düzeni yıkılacak elbet 23 Temmuz 2018 | 5.795 Okunma İsrail’in tehlikeli oyunu 21 Temmuz 2018 | 4.674 Okunma Kendi sesimize kulak verelim, dış seslere değil 19 Temmuz 2018 | 4.759 Okunma Hesaplaşmamız sürmeli 18 Temmuz 2018 | 6.239 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar