Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Pakistan ziyareti

Türkiye son 15 yılda iç politikada gerçekleştirdiği reformlar yanında, dış politikada da ciddi bir kapasite artışı yaşadı. Halihazırda Türkiye'de yoğun bir referandum süreci yaşanmasına...

Türkiye son 15 yılda iç politikada gerçekleştirdiği reformlar yanında, dış politikada da ciddi bir kapasite artışı yaşadı. Halihazırda Türkiye'de yoğun bir referandum süreci yaşanmasına rağmen Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye'nin dış politika gündemini canlı tutmak için ciddi bir uğraş içinde.
Cumhurbaşkanı Erdoğan iki hafta önce Bahreyn, Suudi Arabistan ve Katar'a önemli birer ziyaret gerçekleştirmiş, bir yandan bu ülkelerle ikili ticari ilişkileri derinleştirmek, öte yandan küresel siyasetteki yeni gelişmelere bağlı olarak bu üç önemli Körfez ülkesiyle güvenlik alanında gerçekleştirilebilecek stratejik işbirlikleri üzerine mesai harcamıştı.
Dün de Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki heyet Pakistan'daydı. Önümüzdeki hafta, 9-10 Mart günleri Cumhurbaşkanı Rusya'ya son derece kritik bir ziyaret gerçekleştirecek.
Evet bütün bunlar Türkiye'de sıcak referandum gündemi sürerken ve ret cephesi yapay rejim tartışmaları ve korku politikasıyla toplumu esir almaya çalışırken gerçekleşiyor. Cumhurbaşkanı, 10 Ağustos 2014 öncesinde millete verdiği sözü yerine getiriyor, koşan, terleyen bir lider olarak Türkiye'nin büyümesine katkı sunmaya devam ediyor.
Gelelim Pakistan ziyaretimize. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki heyet salı ve çarşamba günü Ekonomik İşbirliği Teşkilatı'nın (EİT) 13. toplantısına katılmak üzere Pakistan'ın başkenti İslamabad'daydı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Başkan Erdoğan’ın Afrika ziyareti 25 Temmuz 2018 | 7.633 Okunma Bu zulüm düzeni yıkılacak elbet 23 Temmuz 2018 | 5.795 Okunma İsrail’in tehlikeli oyunu 21 Temmuz 2018 | 4.674 Okunma Kendi sesimize kulak verelim, dış seslere değil 19 Temmuz 2018 | 4.759 Okunma Hesaplaşmamız sürmeli 18 Temmuz 2018 | 6.239 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar