Batı medyasından yardım dilenmek

"Türkiye'de bir şeyler değişiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 16 yıllık seçim hâkimiyetinin ardından laiklik yanlısı CHP; Erdoğan'ı sinir eden, muhalif seçmeni canlandıran ve partinin geleneksel...

"Türkiye'de bir şeyler değişiyor.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 16 yıllık seçim hâkimiyetinin ardından laiklik yanlısı CHP;
Erdoğan'ı sinir eden, muhalif seçmeni canlandıran ve partinin geleneksel tabanının dışındaki Türklere uzanan bir lider ve cumhurbaşkanı adayı buldu. (...) Yaklaşık 20 yıldır ilk defa Erdoğan yenilmez görünmüyor." Bu satırlar iki gün önce New York Times gazetesinde yayınlandı. Satırların yazarı ise Türkiye'den bir isim. Şafak Pavey!
Hatırladınız değil mi? Hani şu 7 Haziran seçimlerinin hemen ardından TBMM bahçesinde karşılaştığı Selahattin Demirtaş'a "birlikte iyi salladık diye düşünüyorum" diyerek CHP-HDP ittifakını açık eden CHP'li vekil.
Bu satırları kaleme almak her şeyden önce büyük bir acziyetin göstergesidir. İçeride kendinizi dindar, muhafazakâr olarak tanıtacaksınız, dışarıya gelince laikçi tarafınızı öne süreceksiniz. "Laiklik yanlısı CHP"! Ne oldu, neden "dindar toplum kesimleriyle bağ kurma arayışındaki CHP" demiyorsunuz?
Yahut niçin kendinizi "muhafazakâr" olarak sunmuyorsunuz?
Komik olur değil mi? İçeride yapınca da komik oluyor, inanın!
Acziyetin ikinci göstergesi de şu.
Erdoğan'a karşı en fazla diyebildikleri ne, bir bakar mısınız?
"Yaklaşık 20 yıldır ilk defa Erdoğan yenilmez görünmüyor." Bence hâlâ görünüyor! 5 seçimdir Batı medyasında aynı propaganda yapılıyor. "Bu sefer Erdoğan'ın karşısına güçlü bir rakip çıktı" deniyor.
Sonuç? Erdoğan kazanıyor!
Yine öyle mi olacak? Evet, milletin desteğiyle öyle olacak inşallah.
Hele hele Türkiye siyasetinde etki oluşturmak için Batı medyasında propaganda yapmaya ihtiyaç duymak bambaşka bir acziyet. Türkiye siyasetini izah çabası değil bu, düpedüz Batı'dan yardım talebi.
Ne diyordu 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı R.
Tayyip Erdoğan? "Ben bugüne k...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Başkan Erdoğan’ın Afrika ziyareti 25 Temmuz 2018 | 7.663 Okunma Bu zulüm düzeni yıkılacak elbet 23 Temmuz 2018 | 5.807 Okunma İsrail’in tehlikeli oyunu 21 Temmuz 2018 | 4.690 Okunma Kendi sesimize kulak verelim, dış seslere değil 19 Temmuz 2018 | 4.775 Okunma Hesaplaşmamız sürmeli 18 Temmuz 2018 | 6.243 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar