CHP mevcut sistemle seçimlere girmedi mi?

Cumhuriyet Halk Partisi’nin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul seçimlerini kazanmaları halinde bir erken seçim tartışması başlatmayacağına söz vermişti.

Sorsanız başlatmadı da. Fakat başkanlık sisteminden geri dönüş tartışması başlattı ki bu daha da tehlikeli. Uzun uzun şu sistem iyiydi bu sistem kötüydü değerlendirmesine girecek değilim. Ancak demokrasilerde millet iradesinin tecelli ettiği durumları yeniden tartışmaya açmak ülkenin siyasal istikrarsızlığa sürüklenmesinden başka bir amaca hizmet etmez. Bakın Cumhuriyet Halk Partisi bir referandum baskısı yapıyor değil mi? Ne için? Parlamenter sisteme dönüş için. Peki o halde soralım CHP’ye; madem günün sonunda bu sistemi tanımayıp geri dönüş için demokratik yolları işletme fırsatı kolluyordunuz da ne demeye 24 Haziran’da Erdoğan’ın karşısına aday çıkardınız? 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Basın hürriyeti dersi verenlere bak hele 31 Mayıs 2020 | 1.035 Okunma FETÖ'nün bankasını neden devlete satmaya kalktın? 28 Mayıs 2020 | 5.766 Okunma İzmir provokasyonunda asıl hedeflenen başka! 24 Mayıs 2020 | 2.656 Okunma Asıl kötülük ne biliyor musun Yakup? 21 Mayıs 2020 | 4.171 Okunma Arınç'ın Beştepe için taşınacak hali kalmadı 17 Mayıs 2020 | 2.599 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar