Ersoy Dede
Ersoy Dede Star

Ersoy Dede... 1975 yılında Zonguldak'ta dünyaya gelen Ersoy Dede gazeteciliğe memleketinde yerel yayın yapan Adalet Gazetesi'nde başlamıştır. 1992 yılından bu yana da çok sayıda televizyon ve radyonun Genel Yayın Yönetmenliği ve Haber Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir.. Aralarında NTV, Habertürk, Haber 7 gibi haber kanallarının da bulunduğu çok sayıda televizyonda, çeşitli görevlerde bulunmuştur.

Kanal 6'da "Gece Baskısı", Habertürk'te "Uyandırma Servisi", Haber 7'de "Bugün" ve "Bıçak Sırtı" isimli programları hazırlayıp sunmuştur. (Haber 7 ismi daha sonra "ÜLKE" olarak değişmiştir..) Flash Tv'de Haftasonu Ana Haber Spikerliği yapmıştır. Best Fm, NTV Radyo,İstanbul Fm, Radyo Kozmos gibi radyolarda Haber Müdürlüğü yapmış, Power Fm ve Show Radyo gibi çok sayıda radyoda da editör-spiker olarak görev almıştır.

Ersoy Dede, Best Fm'de uzun yıllar açık ara zirvede kalan "Sesli Gazete" isimli programıyla, Radyo 99'da "Artı Haber" programıyla, İstanbul Fm'de ise, "Aktüel Haber" isimli programıyla adından söz ettirmiştir. Dede, 1997 yılında, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin en başarılı gazeteci ödülünü almıştır. Gençlik yıllarında amatör gruplarla tiyatro çalışmaları yapmıştır. TDİK'ye kayıtlı lisanslı tenisçidir.

 Didem Özlem ile evli olan ve bu evlilikten Deniz, Ebru isminde iki çocuk babası olan Ersoy Dede Star Gazetesi'nde yazarlık yapmaktadır...

Ersoy Dede

Bazı Yazıları