Siyasal ve toplumsal çürüme

Türkiye’de özellikle sağdaki bütün liderler sivil toplum kuruluşlarının kendi emrinde olmasını istedi. Siyasi tarihimizde ilk kez bir lider çıktı, sivil toplum örgütlerine siyasetten bağımsız...

Türkiye’de özellikle sağdaki bütün liderler sivil toplum kuruluşlarının kendi emrinde olmasını istedi. Siyasi tarihimizde ilk kez bir lider çıktı, sivil toplum örgütlerine siyasetten bağımsız olmaları çağrısında bulundu, kuruluş ilkelerini hatırlattı.

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, geçen hafta çoğunu yakından tanıdığı 710 İslami Sivil Toplum Kuruluşuna sorumluluklarını, ilkelerini, geçmişlerini, ideallerini hatta kendilerini, vicdanlarını hatırlatan bir mektup gönderdi.

Mektubuna “Bu satırları size tarihe kayıt düşen bir hasbihal olarak kaleme alıyorum” sözleriyle başlayan Davutoğlu İslami STK’ları “Bütün siyasi tartışmaları bir kenara bırakarak kendimize dürüstçe soralım: İnandığımız değerler adına gelecek nesillere nasıl bir miras bırakacağız” diyerek 20 yıllık AK Parti iktidarı dönemiyle yüzleşme yapmaya davet ediyor.

Bu öyle bir soru ki, tonlarca ağırlıkta. Bu sorunun altından dürüstçe kalkmak çok zor.

Dindar muhafazakar iktidar dönemi nasıl bir miras bırakıyor?

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
KHK mağduriyetinde ByLock sorunu 07 Eylül 2022 | 7.094 Okunma KHK sorunu bu ülkenin kanayan yarasıdır 03 Eylül 2022 | 1.415 Okunma Yolsuzluk yapanlar da rüşvet alanlar da… 31 Ağustos 2022 | 2.856 Okunma Döke saça yiyenler 26 Ağustos 2022 | 1.337 Okunma Milyon dolarlık servet! 24 Ağustos 2022 | 2.144 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar