Mustafa Yeneroğlu’nun tuttuğu vicdan ayn

Tek parti döneminin yanlışlarını açıkça söyleyen ve yazan Ahmet Ağaoğlu, Takrir-i Sükun Kanunu’a açıkça itiraz ederek başbakanlıktan çekilen Fethi Okyar, Demokrat Parti iktidarının hatalarını açıkça söyleyen ve itiraz eden Sıtkı Yırcalı, Osman Turan gibi isimler bugün nasıl takdirle yad ediliyorsa. .  

 Hiç kuşkusuz ki bugün ortaya koyduğu ahlaki ve vicdani tavırlar nedeniyle Mustafa Yeneroğlu da takdirle anılacaktır.   Mustafa Yeneroğlu AK Parti’nin tüzük ve programının herhangi bir ilkesini ihlal etmekten değil, parti disiplinini ihlal etmekten istifaya zorlandı. O kadar ki sadece partisinden de değil milletin oylarıyla seçildiği milletvekilliğinden bile istifa etmesi istendi. *** Mustafa Yeneroğlu parti disiplinini nasıl ihlal etti? Toplumdaki mağduriyetleri, hukuksuz yargı kararlarını, KHK ve FETÖ davalarında oluşan haksızlıkları, hukuksuzlukları, işkence yapan polisleri, temel hak ve özgürlük alanlarındaki sıkışmaları dile getirerek, insan haklarını savunarak! Yani AK Parti’nin tüzüğüne, parti programına uygun davrandığı için parti disiplinini ihlal etmiş sayıldı! 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dindar gençler Arabistan’da değil İsviçre’de yaşamak istiyor… 22 Mayıs 2020 | 3.148 Okunma Hakimlere coğrafi teminat gelecek diye bekleyip dururken… 20 Mayıs 2020 | 2.531 Okunma İktidar siyasetçilerine fazilet sınavı yapılsa?.. 14 Mayıs 2020 | 2.796 Okunma Darbeler döneminin kapandığı bir ülkede “darbe tehlikesi” baş gösterir mi? 12 Mayıs 2020 | 2.722 Okunma Mesele sınav tarihinin değiştirilmesi değil… 06 Mayıs 2020 | 3.299 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar