İnfaz yasası ‘Rahşan Affı’na’ benzemesin!

AK Parti ve MHP’nin hazırladığı “İnfaz Yasa Teklifi” Cuma günü 18 saat süren toplantının ardından, muhalefet partilerinin üyelerinin bütün uyarılarına, itirazlarına rağmen TBMM Adalet Komisyonu’nda kabul edildi. Dün de Meclis Genel Kurulu’nda görüşülmeye başlandı.

Öyle görünüyor ki bütün haklı uyarılara rağmen, hiçbir düzeltme yapılmadan Meclis’ten de hızla geçecek, kanunlaşacak.

Kanunlaşacak çünkü bizim ülkemizde Meclis’ten bir kanunun çıkması çoğunluk meselesidir. Meclis’te kanun çıkartma yeter sayısına sahip bir iktidar partisi, muhalefet partilerinin, sivil toplum kuruluşlarının, toplumun genelinin ne düşündüğüne bakmadan istediği kanunu çıkartır. Bu dün de böyleydi bugün de böyle, siyasi kültür böyle devam ettiği sürece yarın da böyle olacak. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dindar gençler Arabistan’da değil İsviçre’de yaşamak istiyor… 22 Mayıs 2020 | 3.148 Okunma Hakimlere coğrafi teminat gelecek diye bekleyip dururken… 20 Mayıs 2020 | 2.531 Okunma İktidar siyasetçilerine fazilet sınavı yapılsa?.. 14 Mayıs 2020 | 2.796 Okunma Darbeler döneminin kapandığı bir ülkede “darbe tehlikesi” baş gösterir mi? 12 Mayıs 2020 | 2.722 Okunma Mesele sınav tarihinin değiştirilmesi değil… 06 Mayıs 2020 | 3.299 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar