“Çok basit” mi “çünkü oylar çalındı” mı?

Herkesin aklındakini ben sorayım: AK Parti gerçekten de İstanbul’daki oylamaya hile karıştırıldığına inanıyor mudur?

Yani, AK Partili seçmenlerin bir kısmı İstanbul’un ilçelerinde, belediye meclis üyeliklerinde kendi partisini tercih ederken büyükşehir belediye başkanlığı için ister ‘tepki’ ister ‘daha iyi hizmet edeceği’ inancıyla İmamoğlu’na oy vermiş olamaz mı?  

Kabul edelim ki, siyasal partiler ile seçmenleri arasında ebedi ve ezeli bir sözleşme yoktur, dahası seçmen için hiçbir siyasi parti vazgeçilmez değildir ve en nihayetinde seçmenler oylarını istedikleri gibi kullanmakta özgürdürler.  

Peki böyle ise AK Parti, - Adana’da, Antalya’da, Mersin’de ve Ankara’da yapmadığı itirazı neden İstanbul için yapıyor sorusunu bir kenara koyalım- milli iradenin bu şekilde de tecelli edebileceğini kabullenmek yerine neden ısrarla aynı zarfa giren dört pusuladan sadece birinin çalındığını iddia ediyor? 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu kez adaylar yarışacak mı? 16 Mayıs 2019 | 84 Okunma “Çok basit” mi “çünkü oylar çalındı” mı? 16 Mayıs 2019 | 11.363 Okunma YSK kararı için Haşim Kılıç ne diyor? 10 Mayıs 2019 | 5.672 Okunma Adaylar yarışsaydı Binali Yıldırım kazanabilir miydi? 01 Mayıs 2019 | 3.339 Okunma ‘Analar ağlamasın’ sürecinden ‘anaları tartaklıyoruz' sürecine... 30 Nisan 2019 | 3.838 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar