“Çok basit” mi “çünkü oylar çalındı” mı?

Herkesin aklındakini ben sorayım: AK Parti gerçekten de İstanbul’daki oylamaya hile karıştırıldığına inanıyor mudur?

Yani, AK Partili seçmenlerin bir kısmı İstanbul’un ilçelerinde, belediye meclis üyeliklerinde kendi partisini tercih ederken büyükşehir belediye başkanlığı için ister ‘tepki’ ister ‘daha iyi hizmet edeceği’ inancıyla İmamoğlu’na oy vermiş olamaz mı?  

Kabul edelim ki, siyasal partiler ile seçmenleri arasında ebedi ve ezeli bir sözleşme yoktur, dahası seçmen için hiçbir siyasi parti vazgeçilmez değildir ve en nihayetinde seçmenler oylarını istedikleri gibi kullanmakta özgürdürler.  

Peki böyle ise AK Parti, - Adana’da, Antalya’da, Mersin’de ve Ankara’da yapmadığı itirazı neden İstanbul için yapıyor sorusunu bir kenara koyalım- milli iradenin bu şekilde de tecelli edebileceğini kabullenmek yerine neden ısrarla aynı zarfa giren dört pusuladan sadece birinin çalındığını iddia ediyor? 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yüzleşme ve özeleştiri siyaseti 09 Ekim 2019 | 3.620 Okunma Hayırdır inşallah! 04 Ekim 2019 | 3.882 Okunma “AK Parti’nin özünü arıyorum, nerede hata yaptığını sorgulamalı" 02 Ekim 2019 | 5.077 Okunma “AK Parti’nin özünü arıyorum, nerede hat 01 Ekim 2019 | 12 Okunma Şehir tiyatrolarındaki ‘tasarruf’ elzem miydi? 25 Eylül 2019 | 3.961 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar