Voleybolcuların kadın devrimi

Şampiyon olan, Türk Devriminin özgürleştirdiği kadındır. Başka bir kadın, Avrupa şampiyonu veya Dünya Milletler Liginin birincisi olamazdı.Herkes anlasın bu olayı: Kadınlarımız, kadının kenarlara...

Şampiyon olan, Türk Devriminin özgürleştirdiği kadındır. Başka bir kadın, Avrupa şampiyonu veya Dünya Milletler Liginin birincisi olamazdı.

Herkes anlasın bu olayı: Kadınlarımız, kadının kenarlara itilmesine, hamur işleriyle görevlendirilmesine, siyasetin ve kültürün dışına atılmasına, cinayetlere kurban edilmesine, cinsel nesne olarak görülmesine isyan ediyor. İsyan voleybol sahalarında başlamıştır.

Genç kızlarımız, adlarını voleybola yazdırırken, ailelerinden, komşularından, mahallelerinden ve okullarından başlayarak, bütün bir toplumun değerlerini çağdaşlaştırıyorlar. Kafese hapsedilmek istenen kadın, şimdi tarih sahnesine çıkmaktadır. Ortaçağ bağımlılıkları ve esaretleri, kadınlarımızın o güzel elleriyle voleybol sahalarına gömülmektedir.

Kadın Voleybolcularımız, Türkiye Yüzyılının bayrağını kaldırdılar ve önümüze düştüler. Türkiye Yüzyılının kadın kahramanlarını umutla ve güvenle selamlıyoruz.

Kadın voleybolcularımızın Avrupa şampiyonluğu, büyük bir spor başarısının çok ötesinde anlamlar içeriyor.

Şampiyon olan, Türk Devriminin özgürleştirdiği kadındır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Voleybolcuların kadın devrimi 04 Eylül 2023 | 943 Okunma Yabancı düşmanlığını ve ırkçılığı besleyen zeminin yıkıldığı bir dünyaya doğru 26 Ağustos 2023 | 15 Okunma Bayramlarda emanet aldığımız değerler gelecek kuşaklara armağan olur 28 Haziran 2023 | 70 Okunma Kerem ile Aslı’nın NATO ile LGBT’ye karşı mücadelesi 23 Haziran 2023 | 209 Okunma Prof. Dr. Fehmi Katırcıoğlu’nun Mektubu: Üçüncü cinsiyet biyokültürel savaş malzemesi 22 Haziran 2023 | 546 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar